IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

11 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Razne Zanimljivosti u Medijima:, članci; najave; emisije... o životinjama
Anna
post Feb 18 2005, 07:13 PM
Post #1

Novi član
*

Group: Član
From: Belgrade
Member No.: 313

Pre neke godine sam cula da su dvema kucama napravili mini vencanje.Imam dva pitanja za vas:
1.Da li verujete u ovo?
2.da li bi i vi to uradili?
Cekam vase odgovore!!!

--------------------
Vasa Anna!!!
Go to the top of the page

+Quote Post
Branka
post Feb 19 2005, 09:23 AM
Post #2

Junior
**

Member No.: 9

ljudi svasta rade kad su dokoni biggrin.gif

ko kad stave naocare za sunce na psa i to im bude simpaticno...razni ljudi, razne cudi 16_2_8[1].gif

+Quote Post
natali
post Feb 21 2005, 12:26 AM
Post #3

Junior
**

From: Novi Sad
Member No.: 275

To su bar neke simpaticne vesti...ocigledno je ljudima napolju interesantniji zivot uz zivotinje nego nama....
Kod nas su vesti uglavnom ruzne i tuzne.... sad.gif

+Quote Post
crnamrlja
post Feb 21 2005, 01:32 AM
Post #4

Gazda :)

Group: Admin
From: Beograd
Member No.: 5

Kod nas je stvarnost takva da je skoro pa podvig biti optimista ali ipak...

Imam informacije iz prve ruke da su beogradska drustva za zastitu zivotinja uspela da se dogovore i zajendicki nastupe pred gradskim vlastima u cilju humanog resavanja problema pasa lutalica i zivotinja uopste [iako ce i jedno i drugo ici tesko bez Zakona koji jos nije donet]

Detalje i, nadam se, dobre vesti, imacu krajem nedelje kada je zakazan novi sastanak drustava i predstavnika grada...

--------------------

+Quote Post
Anna
post Feb 21 2005, 01:54 PM
Post #5

Novi član
*

From: Belgrade
Member No.: 313

Ja se slazem sa Brankom,isto mislim da ljudi rade sta im padne na pamet!Nikad ne bih ja to uradila!!! 259[1].gif 16_1_14[1].gif 259[1].gif 16_1_14[1].gif

--------------------
Vasa Anna!!!

+Quote Post
jesmami
post Feb 21 2005, 07:31 PM
Post #6

Novi član
*

Member No.: 281

meni je to bas simpatično; nemaju druga posla opa je bolje tako da se zabavljaju nego da nekoga vredjaju
ja sam gledala na tv kako kuci prave rodjendan sa kapicama, zastavicama i tortom

+Quote Post
angel
post Feb 21 2005, 08:18 PM
Post #7

Handler & Groomer JovanaD.

From: Banjaluka
Member No.: 153

Joj Boze sta ljudima pada na pamet rolleyes.gif !!! biggrin.gif
Dosta je simpatično ,ali ja to ipak ne bih nikada napravila.Koliko sam pita u navinama Moj ljubimac procitala kako ljudi psima za rodjendane prave pravo slavlje 16_3_166[1].gif
Ne znam nemojte me pogrsno samo shvatiti ,ali to je meni malo bezveze...

--------------------
Web Design & Dog Handling
www.point-of-royal.com

+Quote Post
crnamrlja
post Feb 21 2005, 10:11 PM
Post #8

Gazda :)

Group: Admin
From: Beograd
Member No.: 5

u krajnjoj liniji radi se o sasvim bezazlenoj zabavi i kao sto neko rece, bolje je nego neka negativna `zabava`...

sad, to sto zivotinje nemaju pojma o cemu se radi....nema veze tongue.gif

--------------------

+Quote Post
Natasa
post Mar 23 2005, 09:43 PM
Post #9

Novi član
*

Member No.: 391

Meni je sve to ok. I ja sam, kad sam bila mladja, slavila rodjendane kornjaci. mig [COLOR=green]

+Quote Post
Vanja
post Jan 13 2006, 12:32 AM
Post #10

Redovni član

Member No.: 934

23. septembar 2005. Kuce U Betumenu, Preuzeto sa sajta ORCE...

SPAŠENO ŠTENE OD DAVLJENJA U BITUMENU

Kasno uveče, dobili su poziv od radnika sa gradilišta na Novom Beogradu, kojim ih je obavestio da se štene sa gradilišta zavuklo ispod cisterne iz koje curi bitumen, i zaglavilo se u njemu.

Odmah su pošli na lice mesta, bez jasne predstave šta će ih tamo sačekati. Prostor ispod cisterne je bio veoma uzan i pristupacan samo sa jedne strane, tako da su njihovi volonteri jedva imali prostora da podvuku samo jednu ruku pod nju.

Štene je bilo okrenuto glavom prema njima, i bilo je sasvim zalepljeno u bari bitumena. Nije se uopšte micalo. Samo po treptanju jednog oka moglo se zaključiti da je još uvek živo, drugo oko je zajedno sa polovinom lica i tela bilo potopljeno u debelom sloju bitumena u koji je iz minuta u minut sve dublje i dublje tonulo.

S obzirom da je ovih dana zahladilo, štene je pokušalo da se zagreje tako što je zaspalo na njemu toplom bitumenu. Kada se probudilo već je bilo prekasno da se samo izvuče iz bitumena.

"Tek tada sam shvatio šta je bitumen, kaže jedan od volontera koji je bio pod cisternom - lepljiv i masan kao nafta, ali kada očvrsne, tvrd je kao kamen". Morao sam da je iskopavam noktima, a ruka mi je dopirala samo do njenih rebara, zadnji deo tela nisam mogao ni da dohvatim. Plakao sam dok sam to radio, nikad se tako bespomoćno nisam osećao. Morali smo neprestano da ga polivamo naftom kako bismo ga lakše isčupali".

Srećom, ispod zadnjeg dela tela koji nisu mogli nikako da dohvate spazili su gumeno crevo preko koga se bitumen godima taložio. Za deo creva koji im je bio dostupan zavezali su metalne žice koje su našli na gradilištu. Sila od četvoro ljudi bila je potrebna da pomeri crevo sa kojim je zajedno izvučen veliki sloj bitumena i bespomoćno štene.

Akcija spasavanja je trajala gotovo četiri sata. U pola četiri noću bili su toliko iscrpljeni da nisu imali snage ni da se radujemo. Štene, crna ženkica, starosti oko dva meseca, takođe je bilo iscrpljeno, a bilo je i u šoku, i osim disanja i treptanja nije davalo druge znake života. Odmah su je odneli u veterinarsku ordinaciju u Yu Biznis Centru, gde joj je ukazana prva pomoć i izvršen sistematski pregled. Prali su je više puta u nafti, jer je to bio jedini način da se stvrdnuti bitumen barem donekle rastvori i spere sa njene dlake. Srećom, osim izgladnelosti i šoka, nije pokazivala druge zdravstvene probleme i veterinar je predvideo brz oporavak.

Trenutno se Menka (skraćeno od "Bitumenka") uspešno oporavlja u domu naše volonterke, gde je privremeno smeštena i čeka da bude udomljena...
Attached File(s)
Attached File  Natasa_i_Menka.jpg ( 0bytes ) Number of downloads: 1

+Quote Post
Vanja
post Jan 13 2006, 12:36 AM
Post #11

Redovni član

Natasa i Bitumenka
Attached File(s)
Attached File  Natasa_i_Menka1.jpg ( 0bytes ) Number of downloads: 1

+Quote Post
Vanja
post Jan 13 2006, 02:19 AM
Post #12

Redovni član

Zaboravih da dodam stene je udomljeno.

+Quote Post
:)Maša
post Feb 25 2006, 08:52 PM
Post #13

Redovni član

From: beograd
Member No.: 328

Hitno mi treba neka zanimljivost o Gepardu,slonu,plavom kitu,lenjivcu...Ali samo da nije da su najbrze , najvece...vec drugacije neke zanimljivosti...
MOLIM VAS POMOZITE MI!

--------------------

+Quote Post
KatPaws
post Feb 25 2006, 09:33 PM
Post #14

Domaći

Group: Urednik
Member No.: 389

O gepardu imas nesto malo ovde http://www.zivotinjsko-carstvo.com/divljin...lje%20macke.php

+Quote Post
KatPaws
post Feb 25 2006, 10:04 PM
Post #15

Domaći

Group: Urednik
Member No.: 389

Ne znam koliko dobro znas engleski ali imas i neke jako zanimljive cinjenice o tim zivotinjama ovde.. (nazalost nemam sad vremena da sve to prevodim i preracunavam ove neke podatke al nadam se da ce ti bar nesto koristiti)
http://www.indianchild.com/amazing_facts2.htm

Gepard http://www.indianchild.com/cheetah.htm

Slon http://www.indianchild.com/elephants1.htm
http://www.indianchild.com/african_elephants.htm

+Quote Post

11 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 30th April 2017 - 09:41 PM