IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

Reply to this topicStart new topic
> Ishrana Steneta: Koliko Grama Po Obroku?
desdemona
post May 27 2010, 10:03 AM
Post #1

Novi član
*

Group: Član
Member No.: 9,636

Zdravo drustvo,

Prije samo 15 dana dobila sam psica Aleksa , zlatni retriver od 3 mjeseca starosti. Imam prilican problem sa tim sto ne znam koliko da ga hranim, i da li mu dajem odgovarajucu kolicinu hrane za svaki obrok. Uzimala sam mu Pro Plan kesu hrane od 3 kilograma koju sam potrosila za oko 10tak dana, jeo je maltene samo to. 65-80grama po obroku, 4 puta dnevno (prema tabeli na kesici)

Druga stvar koja me buni malo jest sto sam juce kad mi je nestalo te hrane dala psicu isto sto sam i ja jela i on je jutros ko malo povracuckao bijelu penu (ne znam je li mozda povratio jos vise u basti dok nisam bila tu), malo je cvileo ali onda opet bio odlicno raspolozen i razigran.

Ne znam da li, posto je povracao, da mu ne dajem nista do veceras, i zanima me smem li mu u medjuvremenu dati supu ili jogurt? Kod predhodnog vlasnika je jeo hranu od rucka za jedan obrok. conf (11).gif
Attached File(s)
Attached File  29314_400229587127_632727127_4054171_1675469_n.jpg ( 123.86K ) Number of downloads: 5

Go to the top of the page

+Quote Post
desdemona
post May 27 2010, 11:42 AM
Post #2

Novi član
*

Member No.: 9,636

I jos jedno pitanje, smijem li nabaviti u mesari za psa kakvu cjevastu telecu kost??

+Quote Post
DX kennels
post Sep 29 2010, 04:43 PM
Post #3

Novi član
*

Member No.: 10,037

QUOTE(desdemona @ May 27 2010, 12:42 PM) *
I jos jedno pitanje, smijem li nabaviti u mesari za psa kakvu cjevastu telecu kost??

ja sma uzgaivac pasa pitbullova vec 10god..dacu ti savjet za tvoje stene...treba sga prvo ocistiti od parazita ako to vec niste uradili..te tablete kupite kod veterinara ..ide jedna tableta na tezinu od 10kg..imate dosta vrsta tableta ali ja preporucujem cestal plus..tablete se davaju obavezno na gladan stomak pre prvog obroka i netreba stene hraniti posle davanja tablete 2 do 3h,da bi tablete mogle da ociste psa od nezeljenih parazita..sto se tice ishrane preporucujem royal canin ,happy dogg,eukanubu,chapy..stenetu treba davati i vitamine kao npr..caffortan,doog fitmix ...stene treba u obork da ima 150do 200grama.. stenad nemaju odovljno razvijen zeludac,tako da oni nejedu puno hrane kao odrasli psi ,ali zato jedu cesce..zato stene treba hraniti do 5jeseci starosti 4 puta dnevno..stene treba u sebe da unosi ,ugljen hidrate,bjelancevine,masti i vitamine..treba mu davati meso sitno isjeckano da bi zeludac lakse svario,povrce voce..od mesa mu treba davati junetinu,teletinu,konjetinu,iznutrice pilece dzigarice,srce ,grkljan kao i naravno ribu...zeludac i crijeva psu netreba davati..tvoje stene je mlado da bi mu dala kosti..od povrca se daje .,krompir,cvekla,mrkva itd..od voca mozes da mu das jabuku,grozdje..od od zitarica mu dajes,koscano brasno ,kukuruzu, rizu...

meso se kuva i sitno se isjecka ,supa od mesa se isto daje psu,dodas u to 100gr.granula ,ribu,kuvanu rizu,izrendas mu malo cvekle,jabuke...to mu je dovoljno za sada..daj mu i jedno jaje zivo umuceno posebno..nemoj mu davati pilece kosti,kupus,pasulj.to je opasno za psa..

napomena..voce i povrce se nekuvaju ,nego se u hranu dodaje oprano i svjeze..pozdrav od uzgaivacnice DX KENNELS.. thumbsup.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2014 - 01:40 AM