IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

Reply to this topicStart new topic
> Reciklaza
salence
post Nov 18 2005, 11:46 AM
Post #1

Novi član
*

Group: Član
From: Nis
Member No.: 849

Sta mislite o reciklazi?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vanja
post Dec 24 2005, 08:56 PM
Post #2

Redovni član

Member No.: 934

Ti bi trebao da postavish malo konkretnije pitanje o recikazi... Ali mislim da je to ok jer ne zagadjujemo okolinu time sto recikliramo ne samo papir vec i ostale materijale... smile.gif

+Quote Post
Nera
post Jan 8 2006, 09:48 PM
Post #3

Novi član
*

Member No.: 911

Reciklaza je za Zemlju spas! Trebalo bi da se sve stvari za otpad recikliraju! Steta ssto nije svuda tako! 16_14_5[1].gif 16_4_32[1].gif

+Quote Post
mileipile
post Jan 26 2007, 10:46 AM
Post #4

Junior
**

Member No.: 1,430

Vec se kod nas primenjuju pilot projekti koji se ticu reciklaze starog papira i pet ambalaze. Takodje su doneti neki dobri zakoni koji se toga ticu.

Jos samo da se ljudi osveste

+Quote Post
Ck_psih
post Jun 26 2007, 11:12 AM
Post #5

Junior
**

From: Krusevac
Member No.: 116

Koliko sam ja upucen, u Krusevcu je otvorena fabrka za reciklazu plastike, i za svaku tonu reciklirane plastike, fabrika ce posaditi jedno drvo u takozvanom parku reciklaze..... Ja mislim da je to odlicna ideja, i da, kad bi se ostali gradovi osvestili, bilo bi mnogo manje problema, bar sto se plastike u prirodi i na deponijama tice...

--------------------
Ostavimo cisto da bismo zatekli cisto!

+Quote Post
Vanja777
post Jun 27 2007, 02:54 PM
Post #6

Novi član
*

From: Zrenjanin
Member No.: 2,271

Mene reciklaza jako zanima...trudila sam se uvek da skupljam sve novine i papire i nosim ih na otpad,gde se recikliraju...Flase redovno bacam u kontejnere namenjene za PET ambalazu,ali je steta sto oni u Zrenjaninu postoje tek godinu dana!Volela bih da je moguce da sve recikliramo,a ne da i dalje staklo bacamo,kao i druge materijale...Siromasni smo,a i dalje sve bacamo...zbog lenjosti,neorganizovanosti...Ako znate neki dobar sajt o reciklazi,napisite mi ga ovde... 16_7_205[1].gif
P.S.Ovo u Krusevcu je super ideja!

--------------------
Meda je moja srecica!

+Quote Post
zmecanin
post Jul 1 2007, 09:51 PM
Post #7

Redovni član

Member No.: 68

Sopot postavio posebne korpe za
plastiku pa pošto prolazimo kroz
vidimo da stvar funkcioniše odlično thumbsup.gif

+Quote Post
MFSara
post Jul 11 2007, 11:49 PM
Post #8

Domaći

Group: Saradnik
From: Novi Beograd
Member No.: 1,354

Provela sam 10 dana na odmoru kod rodbine u Herceg Novom.Veoma prijatno sam iznenađena kad sam pored običnih kontejnera za razno smeće ,videla i kontejnere sa poklopcima drugačije boje.Jedni su za staklene flaše,drugi za papir,treći za plastik.Pa vi sad vidite gde smo mi.

--------------------

+Quote Post
MFSara
post Oct 12 2007, 05:14 PM
Post #9

Domaći

Na sličan način rešeno je i u Mladenovcu.

Moglo bi i u Beogradu

...i diljem Srbije.

Mogli bi nešto da uradimo za sebe,pre nego što nas prisile da to moramo, a moraćemo.16_3_119[1].gif

Ovo je nedelja posvećena ekologiji.
Došli su iz Evrope u sred Beograda da rešavamo zajednički problem. thumbsup.gif

--------------------

+Quote Post
StarChaser
post Mar 1 2008, 01:50 PM
Post #10

Redovni član

Group: Urednik
From: Zemun
Member No.: 380

Reciklaza je najmanje sto svako od nas kao gradjanin i pojedinac treba da ubaci u svoj ritam zivota. Redovno prikupljam PET ambalazu (plasticne flase), i odlazem u specijalizovane zicane kontejnere koji su se pojavili u Zemunu u poslednjih godinu dana.

Ako zelite da se informisete vise o reciklazi, posetite zvanican sajt Agencije za reciklazu Republike Srbije Ja sam im poslala mejl sa pitanjima o uputstvima kako treba svaki gradjanin da se ponasa.Mislim da je to duznost svakog od nas. Na taj nacin pojedinacno doprinosimo ocuvanju nase planete i treba sto vise da se informisemo, kako bi mogli da delujemo na ljude iz naseg okruzenja,da bi svima podigli nivo svesti o stanju nase unistene planete.Situacija je kriticna, a mnogi toga uopste nisu svesni!

Pozdrav svima i samo napred!

--------------------
C&C&C

+Quote Post
snezzzzanica
post Mar 31 2008, 01:02 AM
Post #11

Novi član
*

Member No.: 3,878

Ovo je fenomenalna teba koja zasluzuje malo dublju diskusiju.

Jedan od nacina da produzimo sebi egzistenciju na Zemlji je reciklaza i to ne samo plastike i papira vec i nekih jako opasnih materija kao sto su otpadni delovi koji se nalaze u racunarima , televizorima, monitorima ...takozvani e-otpad. Nedavno sam citala clanak o tome koliki problem imaju neke Africke zemlje sa tim visoko kancerogenim otpadom..i ne samo Afrika vec i Kina, pa cak i susedna Bosna , a nebi me cudilo da se i mi nalazimo na crnoj listi.

Medjuti, ima i lepih vesti u nasoj zemlji postoje dva postrojenja koja recikliraju e-otpad, jos uvek neznam gde se tacno nalaze ali cim saznam nosim im neke stare miseve od racunara i tastature koje cuvam u podrumu jer nemam srca da ih bacim u kantu za djubre.

Natinal Geographic je napisao fenomenalan clanak o reciklazi u nekom od prethodnih brojeva , dobar text sa pokretanje svesti o ovom nezaobilaznom problemu. icon_hippi.gif

+Quote Post
MFSara
post Sep 22 2009, 07:36 PM
Post #12

Domaći

Pre nekoliko dana na Novom Beogradu u bloku 45 pojavili su se kontejneri sa posebnim oznakama za pojedini odpad.
Nisam imala foto-aparat da to slikam ali sam se veoma obradovala.
Moja radost nije dugo trajala ,jer sam danas kad sam krenula na poso,svratila da ih slikam.
Kad imam šta da vidim. Kontejneri ispisani ...na jednom ulubljen poklopac...moje veliko razočarenje u moje sugrađane.
Onda pomislim da bi najbolje bilo kad bi neki Beograđani otišli da žive u šumi ,a nama da ostave grad da brinemo o njemu .Verujem da bi bio čistiji.I onda konstatujem "Ma nismo mi za nigde"
Attached File(s)
Attached File  IMG_3134.JPG ( 381.75K ) Number of downloads: 1
Attached File  IMG_3135.JPG ( 280.4K ) Number of downloads: 2
Attached File  IMG_3136.JPG ( 248.38K ) Number of downloads: 2
Attached File  IMG_3137.JPG ( 241.94K ) Number of downloads: 2
Attached File  IMG_3138.JPG ( 280.32K ) Number of downloads: 2

--------------------

+Quote Post
MFSara
post Oct 28 2009, 07:51 PM
Post #13

Domaći

Ovako izgledaju kontejneri u Herceg Novom.Oko njih je čisto , a u njima je takođe samo određeni otpad.Komunalci tačno na vreme odvoze smeće. Po njima se može sat navijati.
Attached File(s)
Attached File  IMG_3488.JPG ( 245.82K ) Number of downloads: 1
Attached File  IMG_3489.JPG ( 237.78K ) Number of downloads: 1

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 19th February 2018 - 07:08 PM