IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Main Coon Mačka
gangstarr
post May 26 2005, 01:40 PM
Post #1

Novi član
*

Group: Član
From: kraljevo
Member No.: 546

ne razumem se previse u rase, pa bih voleo da mi neko kaze nesto vise o ovoj..
npr. gde moze da se nadje, po kojoj ceni, da li se razlikuje ishrana od ostalih macaka(posto je ocigledno da je mnogo veca) i sl..
Go to the top of the page

+Quote Post
steffi
post May 26 2005, 08:17 PM
Post #2

Junior
**

Member No.: 472

Halo Gangstarr
Napisacu ti nesto iz knjige o ovoj rasi.

Meine Coon potice od najstarije prirodne rase sjeverne Amerike i kao ova rasa je preko 100god poznata.Potice iz grada Meine Sjevernoistocno - USA.Na pocetku se vjerovalo da ova rasa potice ukrstavanjem pola divljom domacom mackom sa ------(racoons)zato i ovo ime Coon.Jedna druga prica je da je Marie Antonette izbjegla od Francuske revolucije njena ljubljena macka izbjegla na Main gdje je trazila novi dom.Danas se smatra da su Matrosen sa brodovima dugodlaku macku Angora donijeli u Ameriku gdje se sa kucnim mackama parila.Poslije toga se razvila lijepa velika macka koju mi danas poznajemo.Pocetkom 1895 jedna Maine Coon Tabby u Madison Square Garden Cat Show osvoila prvo mjesto (1 Best in Show).Ali 1900 god. ostale rase iz Evrope su Meine Coon ostavile u pozadini.
Attached File(s)
Attached File  PDR_0006.jpg ( 0bytes ) Number of downloads: 14

+Quote Post
steffi
post May 26 2005, 08:33 PM
Post #3

Junior
**

Imaju oko 10kg.tezine cjene se krecu 600e sa papirima.Nabaviti je mozes ako trazis u novinama ekstra namjenjeno za zivotinje, putem interneta,izlozbe.Jede sasvim normalno istu hranu kao i druge rase.Ima hrana koja je namjenjena svakoj rasi raspitaj se gdje zivis u trgovinama za zivotinje gdje se hrana prodaje.Suvu hranu ako stavis maca uzme svoju kolicinu koliko joj treba nemora znaciti ako je veca da vise jede od ostalih rasa.
Attached File(s)
Attached File  PDR_0008.jpg ( 0bytes ) Number of downloads: 8

+Quote Post
steffi
post May 26 2005, 08:35 PM
Post #4

Junior
**

Evo jos jedne slike sa bjelom bojom
Attached File(s)
Attached File  PDR_0010.jpg ( 0bytes ) Number of downloads: 5

+Quote Post
gangstarr
post May 27 2005, 12:12 AM
Post #5

Novi član
*

vec imam persijsku, bez papira, koju sam nabavio za relativno malo para.
maine coon mi se mnogo svidja, i drzao bih je iskljucivo kao kucnog ljubimca, pa bi mi dobro dosla i informacija koliko se krece cena bez papira..
i kad smo kod njih, molio bih vas da se javite na drugoj temi, da mi kazete nesto i o papirima..

+Quote Post
gangstarr
post May 27 2005, 12:28 AM
Post #6

Novi član
*

zaboravio sam da pitam, jel ima neka veca domaca macka(posto na slikama izgleda veoma velika), i da li ima neka uzgajivacnica blizu kraljeva, gde bih mogao da se raspitam, ako neko zna..

+Quote Post
crnamrlja
post May 27 2005, 07:41 AM
Post #7

Gazda :)

Group: Admin
From: Beograd
Member No.: 5

Paaa, ne postoje zapravo odgajivacnice domacih macaka, bar ne kod nas.

Sto se tice Maine Coon rase, www.chafervalley.de je adresa gde mozes videti kako izgleda vrhunski odgoj. To je odgajivacnica nase saradnice, gospodje Alene Zivkov.

Cena jako zavisi od toga da li macku uzimas za uzgoj/takmicenje ili kao kucnog ljubimca [kada je obavezna sterilizacija/kastracija].

Pogledaj nasu bazu odgajivaca pod Maine Coon, a mislim da su u SiCG registrovane samo dve - Meroving`s i Negro`s.

--------------------

+Quote Post
simonida
post May 27 2005, 10:17 AM
Post #8

Novi član
*

Member No.: 547

Halo gangstarr i svima u forumu,
bez papira mozes dobiti "mejn kun" ,ali ne Maine Coon .Neko ko nece da se bavi odgajivanjem ili izlaganjem ,netrebaju mu papiri, ali rodovnik treba da bude potvrda rase i onoga sto si dobio. Kupovinom macke bez papira podpomazes samo komercijonalno razmnozavanje macaka pod najgorim uslovima. Rasnu macku treba kupiti samo kod savesnog odgajivaca koji ce dati sve informacije o macetu, o roditeljima i odgovoriti na svako pitanje interesenta. Ali paznja !! Svaki registrovani odgajivac ne mora biti savestan. Trikovi nekih "odgajivaca" su da rodovnik dobijes naknadno,kad vec platis. Pri pogledu u rodovnik moze da ti pozli ,kad vidis koliko cesto se jedno ili dva imana ponavljaju. Znaci : incestna ili usko incestna sparivanja. Takvo mace je vec unapred osudjeno na skoru smrt. Gubis i novac i mace ! Mace bez papira ne moze biti mnogo jeftinije. Rodovnik sam po sebi, ne kosta bog zna sta, nego sve ostalo sto jedan savestan odgajivac ulaze u svoje uzgojne zivotinje. Zato otvori oci pri kupovini rasne macke, a ako ti je mnogo da platis 250-350 evra , idi bolje u okolni azil ,uzmi jednu macku i time ucini jedno dobro delo.[COLOR=blue]

+Quote Post
joody
post May 28 2005, 08:17 AM
Post #9

Redovni član

Group: Validating
From: italija
Member No.: 305

Ja imam drugacije misljenje o Inbreeding i linebreeding a i o closebreeding .

To sto simonida naziva incestnim parenjima se desava i u prirodi.Izmedju malog broja jedinki na teritoriji je vrlo cesto inbreeding i closebreeding.

Ako se gleda iz drugog ugla incestno parenje moze da donese mnoge dobre stvari.Parenje u srodstvu moze da proizvede kako bolesne tako i potpuno zdrave jedinke.Nije incest kao incest bolest nego gen koji je prenosi dalje.Ako tog bolesnog gena nema zasto bi se radjali bolesni primerci?????
Mnoge od danasnjih macaka , pasa , konja vrhunskih linija su postali bas tako.Razlika je u tome da se to uradi strucno sa jedinkama koje nisu genetski nosioci bolesti i deformiteta.

Toliko.
Duda.

--------------------
Heaven will not ever Heaven be; unless my cats are there to welcome me.
Unknown.

+Quote Post
simonida
post May 30 2005, 12:13 PM
Post #10

Novi član
*

Dudo,
inbreeding, linebreeding or closebreeding;.ne radi se o tome sta ja nazivam incestom, nego o tome sta incest jeste : sparivanje jedinki 1. 2. 3.stepena srodstva. To je upravo to sto sam u predhodnom tekstu za rodovnike nekih nasih odgajivaca htela da kazem.
Da u prirodi iz razloga koje si spomenula,dolazi do incesta ,to je tacno, ali ne i tvrdnja da se to cesto dogadja. U danasnje vreme je moguce,sto se i koristi, gen testovima ispitivati zivotinje,njihoivo poreklo,srodnost itd. Tako se doslo do saznanja da je kod geparda ,u nekoj jos neodredjenoj proslosti i iz neposnatih razloga ,doslo do drasticnog opadanja broja jedinki tako da je incest bio jedina opcija opstanka. Danas gepard stiji na listi zivotinja u izumiranju. Sve manje je u stanju da se izbori oko osnovnih stvari za prezivljavanje, uz to je osetljiv na razne bolesti, mozda najtipicniji primer slabog imunog sistema je rasprostranjeni FIP ,bas kod geparda.
Incest,iako ti imas drugo misljenje o tome i njega cak mozda i praktikujes, ne moze ni u kom slucaju `;doneti mnogo dobrih stvari`; . Iako je u prirodi,iz bilo kojih razloga ,dolazilo ili moralo doci do incesta, to nama kao odgajivacima nikako ne daje pravo da sa tom ostricom eksperimentisemo. Probaj da stavis prednosti incesta na jednu ,a mane na drugu stranu, pa ces videti da prednosti koriste samo odgajivacu, a mane idu na racun zivotinje.
Da se linebreeding i closebreeding praktikuju u svetu odgajivaca je poznato. Negde se to radi strucno, vecinom manje strucno, a incest kao alatka je u takvim slucajevima kao zilet u rulama jednog majmuna.

+Quote Post
joody
post May 30 2005, 01:03 PM
Post #11

Redovni član

Group: Validating
From: italija
Member No.: 305

Ne dopada mi se poslednja recenica.Ne zaboravi da smo

na svu srecu sposobni i slobodni da razmisljamo .Uz malo vise studiranja argomenta moglo bi i vise da se nauci i diskutuje a ne da se vredja (majmuni i ostalo). Napravila si veoma nesrecno i ruzno poredjenje sto mi govori dovoljno o tebi da izgubim volju za dalji dijalog.

Sve najbolje Duda.

--------------------
Heaven will not ever Heaven be; unless my cats are there to welcome me.
Unknown.

+Quote Post
simonida
post May 30 2005, 01:31 PM
Post #12

Novi član
*

Dudo,
ja mislim da nisam bila licna,niti sam napisala da si majmun.Ostro poredjenje koje sam napravila je adekvatno "kriminalnom" manipulisanju nad zivotinjom. A ako ti sama sebe svrstavas u nestrucnjake koji upotrebljavaju incest kao instrument, onda sam te pogodila, tacno.
Steta ustvari da smo toliko razlicitog misljenja po pitanju incesta ,ti pobornik a ja ogorceni protivnik.Kada sam videla tvoj sajt ,pomislila sam :vidi isto jedna "koleginica" u belom svetu ,nije lose imati poznanike i u Italiji.
Ali to sad sa tvog aspekta nije ni vazno....

+Quote Post
Branka
post May 30 2005, 01:46 PM
Post #13

Junior
**

Member No.: 9

Simonida, nisam sigurna sta se dogadja i kakve su to brojke.
Mislim da se slicno desavalo kada je Bosiljka ukucavala rezultate neke izlozbe.

Moze biti da je windows podesen u trenutku unosenja teksta na neku drugu "tastaturu" osim engleske.

Sto se tice poredjenja, budite malo nezniji.

+Quote Post
simonida
post May 30 2005, 02:18 PM
Post #14

Novi član
*

Brojevi su se pojavili umesto znaka navoda i tackica. Poredjenje je inace bio citat,sto sam mozda trebala naznaciti,ali verovatno nebi bio manje ostar.

+Quote Post
steffi
post May 30 2005, 09:17 PM
Post #15

Junior
**

Sto je Duda napomenula incestno parenje moze da donese mnoge dobre stvari je potpuno u pravu.U svijetu vrhunska legla se upare srodno da bi se vidjelo da li je krv cista.To nema nikakve veze sa incestom i mozemo takve informacije dobiti od uzgaivaca koji se bave generacijama,i koji su specijalizirani sa rasama.

+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 21st October 2014 - 01:31 AM