IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

Reply to this topicStart new topic
> Povraca Mi Maca
kjarax
post Mar 17 2011, 07:10 PM
Post #1

Novi član
*

Group: Član
Member No.: 11,505

moj macic koji ima 3,5 godine s vremena na vreme povrati hranu (oko jedanput mesecno).prvo smo to pripisivali izbacivanju kuglica dlake , pa onda je vet rekao da ima osetljiv zeludac...evo sad je povratio poprilično i to sav sadrzaj granulirane hrane Royal Cannin...s vremena na vreme mu dajemo i meksu hranu u kesici ali superpemijum-Schesir,i bas danas je jeo njihovu konzervicu sa lososom, ne znam da nije od toga.Inače je veseo...do sada nisam nešto bila zabrinuta, ali sad se brinem,ipak se to ponavlja ..
Go to the top of the page

+Quote Post
NinaK
post Mar 17 2011, 10:41 PM
Post #2

Redovni član

Member No.: 7,415

Ako je maca osetljiva, uzmite joj hill's. Hill's ima hranu bas namenjenu macama sa osetljivim stomakom. Zove se Feline sensitive stomach adult with egg and rice.

+Quote Post
kjarax
post Mar 17 2011, 11:01 PM
Post #3

Novi član
*

Member No.: 11,505

hvala...mozda i da izvadi neke rezultate

+Quote Post
lafrrr
post Mar 20 2011, 07:41 PM
Post #4

Redovni član

Member No.: 2,279

Pastu za izbacivanje dlake mu ubacite u jelovnik, ubacite mu i bar jedan obrok meke hrane. Najosnovnije je da mu izvadite krv jer ce se tu sve pokazati.

+Quote Post
agnjeshka
post Dec 16 2011, 10:14 PM
Post #5

Novi član
*

From: Beograd
Member No.: 9,551

Pomagajte! Sličan slučaj i sa mojom macom- danas je povratila 3 puta, neku braonkastu tecnost. Poslednjih par dana sam joj davala granuliranu hranu, mada obicno jede konzerve koje joj više prijaju. Isto je bilo i pre nekoliko meseci, povracala je, a onda i pocela da odbija hranu. Veterinarka je rekla da je u pitanju gastritis i dala joj rinasek i neki antibiotik, ali zbog macine naravi (macka se boji stranaca, narocito zena) nije uspela temeljno da je pregleda, a nas troje smo morali da je drzimo kako bi primila injekciju. To lečenje je bilo jako stresno za sve, i za nas i za macu, tako da ako neko ima savet sta da uradim da joj pomognem sama, molim vas recite...

+Quote Post
PET KURIR
post Apr 6 2012, 01:05 PM
Post #6

Novi član
*

From: Beograd
Member No.: 12,012

Kada mačkama uvodite novu hranu onda to radite polako i postepeno ili kad je menjate. Ista priča važi za pse. Najčešće životinja odreaguje na novu hranu prolivom ili povraćanjem jednostavno jer mikroflora zeluca i creva nije se prilagodila novom načinu ishrane pogotovo kad se radi o granuliranim hranama koje su koncentrovane. Predlog u u tim situacijama je da se daje neka lakše svarljiva hrana npr. Sensitiv Stomach Hils ili Sensible RC ili čak neka od veterinarskih dijeta.

--------------------
petkurir.blogspot.com

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 18th September 2014 - 08:37 AM