IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

Reply to this topicStart new topic
> Nemacki Bokser... Povracanje
Seneka
post Jun 14 2014, 04:00 AM
Post #1

Novi član
*

Group: Član
Member No.: 12,841

Pozz,
Imam Nemackog boxera,muzjaka starog godinu i dva meseca. Pedigre,dobro poreklo, ispracene sve vakcine ,redovno ciscenje od parazita...ukratko sve po propisu. Jos uvek nije vakcinisam protiv besnila.

Pas je inace kao i svaki bokser lud skroz,igrao bi se i trcao po ceo dan,razdragan,umiljat,veseo,ma apsolutno bas kakav bi trebao da bude.
Sve je sa te strane u savrsenom redu,osim sledeceg: od pre mozda mesec dana pa do sada tipa na svakih par dana desi se da povraca.To je uglavnom nocu ili rano ujutru. Primera radi pre par dana je povratio svu hranu sto je pojeo,par dana pre toga je povracao zutu sluz samo i tako naizmenicno. S tim sto je povracanje te sluzi cesce u odnosu na povracanje hrane.
Elem,trenutno je 04:25h izjutra i pre 20ak minuta desilo se isto. Probudilo me njegovo setanje i mljckanje ustima po sobi i posle 10-ak sekundi je povratio zutu-zutozelenu sluz sa mehuricima.mala kolicina je u pitanju kao i uvek,retko kad je tipa mozda cetvrtina case od jogurta ili cak manje.Posle toga nastavi da spava i sutradan je sve ok, i dalje je veseo,razdragan itd itd..krace receno ponasanje mu se ne menja.
Inace stolica mu je ok, nema proliv, nekad mu je kaka malo redja od normalne i to uglavnom za vreme setnje posle ili u toku trcanja-setnje. Primetio sam da mu se apetit menja bukvalno svakodnevno...nekad samo pomirise hranu pa ode, pa se vrati, uzme malo i to je to,nekad jede dosta,ne previse.I to je malo nekontrolisano posto je stalno sa nama u kuci i kad god neko jede on dobije koje parce hrane sa stola,bilo da su u pitanju jaja,meso,riba cak i przeni krompirici (nije to nista previse al mogice je da utice na apetit, ne znam).U poslednje vreme skoro svaki dan dobije po jedno kuvano jaje od keve jer joj pravi drusto uz jutarnju kafu hehe
Veterinarka iz kraja mi je dala savet da uvedem dijetu,da mu dajem supice,caj od kamilice jer sumnja da je pokvario zeludac,a ako se sve ponovi da mu dam trecinu RANISANA,leka za ljude.

Zanima me vase misljenje o svemu. Poslebno u delu vezanom za ishranu, sta, kako i koliko da jede?. Po forumima sam citao da je dobro da par dana jede samo cist pirinac. Sta mislite o tome?

Unapred Hvala, Igor

Go to the top of the page

+Quote Post
Intervet
post Jun 14 2014, 09:29 AM
Post #2

Redovni član

Group: Saradnik
Member No.: 621

Poštovani,

Iako je povraćanje zaštitni mehanizam, nije dobro što se često javlja kod Vašeg psa. Svakako da nije dobro što je u pitanju štene jer čitava situacija može imati uticaj na njegov razvoj.
Bilo bi dobro da kuče ima definisane obroke i da kada ukućani jedu on ne jede. Oni drugačije vare hranu i nije dobro da jede tokom celog dana po malo. Ako se povraćanje nastavi neophodno je preduzeti terapiju ali ne sa tabletama već inekciono jer te iste tablete mogu biti nadražaj na novo povraćanje.
Kuvano jaje nije dobra namirnica naročito ne svakodnevno, utiče na povećanu produkciju žuči što je kod Vašeg psa prisutno jer povraća žuto - žuč.
Uobročite ishranu psa i nemojte mu davati hranu sa stola.

SRdačan pozdrav,
Ljubomir Ćurčin dr vet. med.

--------------------

Tvornicka 44a, Zemun
011 2604 289
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 19th February 2018 - 07:15 PM