IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Sverceri / preprodavci, O tome kako da ne kupujete psa
Schatz-a
post Sep 4 2006, 02:46 PM
Post #16

Novi član
*

Group: Član
Member No.: 1,649

necu se mnogo osvrtati na predhodne postove sad.gif
interesuje me da li se nekako moze stpeciti svercer za koga znate tacno kako se zove, gde zivi, sta radi?
naime rec je o coveku koga vi svi vidjate po beogradu, koji prodaje pse koje dobavlja na razne nacine, najcesce su polurasni, ljudima ih prodaje kao rasne, laze ih na razne nacine. zivotinje se drze u neljudskim uslovima, a on ih prodaje po beogradskim ulicama, najcesce lokacije su mu buvljak na nbgd, kneza milosa kod dm-a i prolaz na zelenom vencu
ja bih to izvela anonimno ako je moguce, zato sto zivi relativno blizu mene, pa ne bih da ja licno imam probleme sa njim
Go to the top of the page

+Quote Post
dorff1106
post Sep 11 2006, 05:27 PM
Post #17

Junior
**

From: Beograd
Member No.: 1,542

draga shatz-a,

kao iskrenom ljubitelju pasa, jako mi je zao kada vidim i slusam o takvim ljudima. ja sam imala problem pre par meseci kada sam trazila da kupim stene civave. u srbiji trenutno postoje samo dve regularne odgajivacnice ove rase, malo stenaca ima u ponudi i prilicno su skupi. na svaki oglas koji sam nasla javio se preprodavac i samo zahvaljujuci dobrim ljudima sa foruma uspela sam da stupim u kontakt sa odgajivacnicom. na zalost, u to sam se uverila i sama, takvim ljudima ne mozemo nista jer niko jednostavno nece da se upusti u borbu. ja sam vec pisala na tu temu na ovom forumu i na forumu balkankinology, ali odziv na tu temu je bio toliko slab, tako da sam izgubila svaku nadu. jedino sto preostaje je da se ljudi koji zele da kupe psa upozoravaju i edukuje da vode racuna gde kupuju psa i od koga, da obavezno traze da vide odgajivacnicu i roditelje steneta koje se prodaje, da nikako ne kupuju stene koje ce im biti doneto "na kucnu adresu" i sl.

ako te zanima ova tema mozes pogledati na:

http://www.balkankinology.net/pricaonica/v...opic.php?t=3163

ili

http://www.zivotinjsko-carstvo.com/forum/i...=ST&f=35&t=2022

pozdrav,

P.S. inace moje ljubimce mozes videti na:

http://www.zivotinjsko-carstvo.com/forum/i...=ST&f=14&t=2484

+Quote Post
fiksideja
post Sep 13 2006, 10:48 AM
Post #18

Junior
**

Member No.: 1,816

kako prepoznati preprodvca, pa stavite oglas u novine , kako kupujete pet rasa pasa, i ljudi koji ce vam reci da imaju sve te rase, su bas ti!

+Quote Post
Schatz-a
post Sep 14 2006, 12:25 AM
Post #19

Novi član
*

Member No.: 1,649

hvala dorff smile.gif, nadala sam se da neko zna nacin, ali vidim da od toga nema nista
prevrsilo mi je kad sam ga videla da u transporteru za macku drzi tromesecnog retrivera, koji je toliko strokav da se jedva vidi da je beo
@fikideja: ovoga ja znam licno tako da mi nije problem da ga prepoznam biggrin.gif, a oglasi tipa: prodajem sve vrste pasa, dostava, mogu da se vide svuda

+Quote Post
zirafa
post Sep 14 2006, 02:20 PM
Post #20

Redovni član

From: Zajecar
Member No.: 1,217

Oh, budale! Takvi ljudi ne zasluzuju ni zmiju, a kamoli psa mad.gif . 16_14_5[1].gif

--------------------

+Quote Post
pachino
post Sep 17 2006, 03:30 PM
Post #21

Junior
**

Member No.: 1,813

Pogledajte sta sve ljudski um moze da smisli. mad.gif

--------------------

+Quote Post
Nephilia
post Nov 7 2007, 12:38 PM
Post #22

Redovni član

From: Belgrade
Member No.: 1,384

Zamolila bih Luciu da mi se ukoliko je to u mogucnosti javi ili na email adresu ili posalje pp.Hvala.

--------------------
"The smart way to keep people passive and obedient is to strictly limit the spectrum of acceptable opinion, but allow very lively debate within that spectrum -- even encourage the more critical and dissident views. This gives people the sense that there's free thinking going on, while all the time the presuppositions of the system are being reinforced by the limits put on the range of the debate. "
-Noam Chomsky

+Quote Post
vragana
post Nov 7 2007, 02:35 PM
Post #23

Junior
**

Member No.: 3,569

ok, ako je stvar na sudu nek se tamo i razrjesi

nego, posto je tema sverca i preprodaje vec "naceta" ja cu samo jednu stvar (koja nema veze s prvim clankom, ali ima veze sa svercok i preprodajom ) pitati;
s vremena na vrijem vidjam na uglu Beogradjanka, ispred DM parfumerije - prekoputa Londona nekog "tipa" koji prodaje stence u kartonskoj kutiji
uvijek isti tip, uvijek razliciti (pasmina) stenci - u koju od navedenih kategorija spada ovaj lik?
danas je tamo - puse jak vjetar, hladno je, 0on u kutiji, na vjetrometini drzi dva mala crna labradora koji se smrzavaju i cekaju...da ih netko kupi, a ako ne docekaju...

da li jos netko zna tko je ovaj lik? imal li on pravo da ovo radi, zasto mu stenci nisu oduzeti, a on ne objasnjava sudiji sta je tacno i kako radio umjesto da sjedi na tom cosku i vreba ljude mekog srca na najstrasniji mamac na svijetu - bespomocnu, neduznu bebu?

Satza - tek sam sad vidjela tvoj post, to je taj lik, upravo sad je tamo !!!

--------------------
Z L O tvor

+Quote Post
Nephilia
post Nov 8 2007, 12:25 AM
Post #24

Redovni član

Dogovor na pm kako da se sledeci put samoorganizujemo ,I ja ga vidjam skoro svaki put,ponekad prodaje i kunice a zadnji put je prodavao stene zlatnog retrivera.Navodno ima papire ali je preprodavac.Ogadi mi se zivot kad za vikend prodjem Kalinic pijacom.Od mene redovno misle da sam inspekcija rolleyes.gif

--------------------
"The smart way to keep people passive and obedient is to strictly limit the spectrum of acceptable opinion, but allow very lively debate within that spectrum -- even encourage the more critical and dissident views. This gives people the sense that there's free thinking going on, while all the time the presuppositions of the system are being reinforced by the limits put on the range of the debate. "
-Noam Chomsky

+Quote Post
vragana
post Nov 8 2007, 12:28 AM
Post #25

Junior
**

stalno jedan te isti tip - e, oni malci danas - znas kako su lijepi, pametne oci, strpljivi, a vani puse, usi otpadaju - i nigdje ni jednog pandura!!! ma, i da ih je bilo, kakvi su nasi panduri...

--------------------
Z L O tvor

+Quote Post
Nephilia
post Nov 8 2007, 06:39 PM
Post #26

Redovni član

Nije mi samo jasno kako ga zaposleni iz DM ne oteraju.

--------------------
-Noam Chomsky

+Quote Post
vragana
post Nov 8 2007, 08:17 PM
Post #27

Junior
**

nema svrhe - sam ce se premjestiti na neko drugo frekventno mjesto
vidjam ga vec godinama - valjda ce, kad se zakoni konacno donesu, panduri biti "prisiljeni" da takve privedu (za pocetak)
ne ide to drukcije - za zakon se treba boriti i rukama i nogama
jadni stenci i "ostali"...uvijek se na tudjoj patnji najlakse zaradjivalo

--------------------
Z L O tvor

+Quote Post
kai79
post Nov 8 2007, 09:28 PM
Post #28

Redovni član

Member No.: 3,874

Sa ljudima je lako a njih nema ko da brani oni neznaju da se zale ,a njihova ljubav je cista i neiskvarena ,moze se porediti sa majcinskom ali ti neljudi u njima vide samo trofeje ,robu .
Docice nase polako vidim da ljubitelji zivotinja imaju energije ,ili kako da kazem srcanosti ,ja sam napao zenu jer je drzala kokosi svezane za noge sve u jednoj gomili onako naopacke (u Kraljevu na pijaci)rezultat je bio da sam izvukao deblji kraj .Sta su mi sve rekli boze sacuvaj .

--------------------
Bolje je izgubiti glavu nego ogrsiti besmrtnu dusu.
user posted image

+Quote Post
kamerado
post Mar 6 2009, 06:28 PM
Post #29

Domaći

From: Nikšić
Member No.: 1,884

angry.gif Katastrofa.Stvarno je bolesno sta radi.Ovo treba postaviti na sto vise mjesta da sto vise ljudi to vidi.

--------------------
"Psi su naša veza sa rajem. Oni ne znaju za zlo, zavist ili nezadovoljstvo. Sedeti sa psom na padini brda u lepom danu znači ponovo biti u Raju, gde nedostatak aktivnosti ne znači dosadu već mir". - Milan Kundera

http://doa-paws.forumotion.net/

+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 21st February 2018 - 12:44 AM