IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

Reply to this topicStart new topic
> Boks Za Psa, Boks za psa
milosuu
post Aug 17 2007, 07:34 AM
Post #1

Novi član
*

Group: Član
Member No.: 3,847

Pozzz svima
U nedelju dobijam stene vucjaka i hteo bi da mu napravim boks i kucicu.Ali hocu sad da napravim malo veci boks i kucicu tako da kada poraste nemoram ponovo da pravim.Kako bi to neki rekli kucu za ceo zivot tongue.gif Da napomenem samo i da uzimam vucjaka
Nisam nikad pravio boks i kucicu za kera tako da o tome nista neznam
Zato bi voleo ako mozete da mi pomognete
Interesuje me dimenzije boksa i kucica
I kako napraviti boks i kucicu neke slike,skice,dimenzije....
Go to the top of the page

+Quote Post
MINAbg
post Aug 17 2007, 11:19 AM
Post #2

Domaći

From: beograd
Member No.: 1,931

nemoj da pravis boks.pusti psa da zivi slobodno i trci po dvoristu od malena..napravi mu samo kucicu ili je kupi.
ako ga drzis u boksu kasnije kad poraste i kad ga pustis ponasace se ko muva bez glave i samo ce da jurca..
daj mu slobodu

--------------------
----------------------------------------------------------------------

zauvek cu te voleti,zauvek ces ostati moje cudo-moje sve!

WWW.ZIVOTINJE.INFO

+Quote Post
katarinadimedici
post Aug 18 2007, 03:40 AM
Post #3

Domaći

Member No.: 349

Miloše, sve zavisi od prostora i materijalnih mogućnosti kojima raspolažeš, mada su cene otprilike slične za različite materijale, ukoliko želiš nešto kvalitetnije napraviti.
Mina, naravno da pas, naročito vučjak treba biti pušten, ali svejedno je poželjno da ima svoj boks, naročito ukoliko će biti čuvar, što je pretpostavljam i razlog zbog kojeg je Miloš nabavio psa. Apsolutno je prihvatljivije da pas bude u boksu , nego vezan pored kućice, jer kao čuvar ne bi trebalo da bude stalno među ljudima, naročito nepoznatim.
Ja sam doktorirala upravo na boxovima i zaštitnoj ogradi, obzirom da gradim "Skadar na Bojani" već osam meseci, ali su u pitanju sibirci, što je nešto posebno! Napravila sam Alkatraz, a ne dvorište, pa opet beže, ali ponavljam to su blesavi sibirci.
Prvenstveno trebaš izabrati mesto na kojem ćeš napraviti box i to neko odakle će čuvar imati dobar pogled na ulaz. Što prostraniji, to je bolji i trebaš voditi računa o funkcionalnosti, što je najvažnije. E, sad! Pitanje je da li će pas biti i pušten ili će vreme provoditi isključivo u boxu, sem kad ga izvodiš u šetnju ( što baš i nije popularna opcija, bar među ljubiteljima)!? Ukoliko je takav slučaj, trebaš imati travnati deo, kao i onaj betonirani, no ukoliko će biti puštan,a box mu služi kao "stanište" onda je bolje da bude betoniran. Što se tiče kućice, imaš nacrta i modela na sajtovima, malo progooglaj, lepih i prostranih. Meni lično su najfunkcionalnije sa ravnim krovom, napravljene od oblica, naravno mora biti u skladu sa veličinom psa, odignuta od tla i u zavisnosti od boxa sa izolacijom ili bez ( stiropor). Box takođe treba biti što prostraniji, te stoga moraš prvo reći, šta te konkretno interesuje? Najminimalnije mere ili šta? Pas mora imati dovoljno prostora za kretanje, tako da je za vučjaka neki minimum (ukoliko je kućica u uglu) 3mx2,5mx1,7m. Ovo poslednje je visina, premda može biti i niži ako je natkriven, ali nema potrebe za tim, sem ukoliko nema hlada, a i tada može biti do pola pokriven. Može biti sastavljen od ramova sa žicom ( kao žičane ograde) ali ne ona tanka žica, već (valjda) gvozdena i to u obliku romboida, ne kvadrata, pošto se uz nju lako popnu! Isto tako može biti od metalnih kutijica, tj. šipki, kao i svaka druga ograda. Mislim da na mojoj temi "Luna, Sava, Laki..." imaš fotke i jedne i druge, a mogu ti ih poslati i naknadno da vidiš, ukoliko te mrzi da tražiš! U svakom slučaju treba biti betoniran, sa obaveznim padom i kanalom, radi lakšeg održavanja.
Baš sam se raspisala, ali si me "dinruo" u muku, te mogu elaborat napisati!NAJVAŽINIJI JE KAO ŠTO REKOH PROSTOR I FINANSIJE!

+Quote Post
milosuu
post Aug 18 2007, 09:04 AM
Post #4

Novi član
*

Member No.: 3,847

Iskreno ja hocu da mu napravim jedan mali privremeni boks
ZAsto?
Zato sto je sad primio vakcinu pa nesme sa kerovima da se vidja,a posle toga revakcinu,ps opet nesme da se vidja sa kerovima
Posle planiram da ga drzim pustenog,ali naravno da neizlazi iz dvorista(Ako neko ima savet kako da ga naucim to od malena.

+Quote Post
Boki3
post Aug 18 2007, 09:33 PM
Post #5

Novi član
*

Member No.: 1,373

Pozdrav,
Koje su odgovarajuce dimenzije boksa za zlatnog retrivera? Nece provoditi svo vreme u boksu vec samo kada ja nisam kod kuce. Da li je 2m x 2m odgovarajuce?

+Quote Post
MINAbg
post Aug 18 2007, 09:48 PM
Post #6

Domaći

From: beograd
Member No.: 1,931

pa vidi koliko je on visok i dugacaki onda jos vise napravi da ima mesta da se okrece

--------------------
----------------------------------------------------------------------

zauvek cu te voleti,zauvek ces ostati moje cudo-moje sve!

WWW.ZIVOTINJE.INFO

+Quote Post
Boki3
post Aug 18 2007, 10:18 PM
Post #7

Novi član
*

Member No.: 1,373

Znaci to je tako jednostavno smile.gif
Posto su oni 51-56 cm dugacki 2x2 m bi trebalo da bude dovoljno.
Ako neko ima sliku nekog dobrog boksa za retrivere ne bi bilo lose da je postavi laugh.gif

+Quote Post
Belveder
post Jan 27 2008, 12:47 PM
Post #8

Novi član
*

From: Beograd-Stari grad
Member No.: 5,154

2x2 metra ti je dovoljno za psa ukoliko on ima dovoljno izlazaka u setnju u toku dana. Moja preporuka je da ti konstrukcija boksa bude takva, da na jednoj strani ograde imas otvor velicine strane kucice (strane na kojoj se nalaze ulazna vrata) tako da kucica bude van boksa, a sam boks dobije vecu korisnu povrsinu. Ukoliko jos nisi napravio box poslacu ti fotografiju boksa u kojoj zivi moj pas. 16_2_26.gif

+Quote Post
LeGi
post Jan 29 2008, 02:58 PM
Post #9

Novi član
*

Member No.: 5,057

Ja mislim da boks 3x3 treba da bude po meri, bolje naprav veci jer mozda mozes da imas stence tog psa, mozda ces pozeleti uskoro jos jednog pa samo pregradi boks , mozda tvoj pas ce nekad na duze biti zatvoren.

Iz svih ovi razloga bolje napravi veci kao 4x4

PoZZ

+Quote Post
Belveder
post Feb 4 2008, 10:30 PM
Post #10

Novi član
*

From: Beograd-Stari grad
Member No.: 5,154

Psu bi sigurno najvise odgovarao boks velicine dvorista, ali ako nemas uslova za veliki boks, kljucna stvar je da zivi u boxu a ne na lancu i da ljubimca izvodis dovoljno cesto i dovoljno dugo u setnju (za ovo su ti najpogodnija mesta gde je dozvoljeno setanje pasa bez povodnika). Posle redovnog istrcavanja njemu i relativno mali box koji je kvalitetno odradjen ( na kvalitetnoj podlozi, sa odvodom za kanalizaciju, kao i sa redovnim i urednim odrzavanjem ) u kome se nalazi kucica napravljena po svim preporukama, predstavlja apartman! Moj najveci pas zivi u posebnom boksu velicine 4x2m u kucici sa izolacijom i vratima od leksana koja se lako otvaraju i zatvaraju, tako da posle duge setnje, njemu ni na kraj pameti nije da se vrti po boxu vec samo razmislja o izlezavanju u kucici ili ispred nje.
16_10_7[1].gif

+Quote Post
djomla
post Feb 7 2008, 03:15 PM
Post #11

Novi član
*

Member No.: 4,319

QUOTE(Belveder @ Feb 4 2008, 09:30 PM)
Psu bi sigurno najvise odgovarao boks velicine dvorista, ali ako nemas uslova za veliki boks, kljucna stvar je da zivi u boxu a ne na lancu i da ljubimca izvodis dovoljno cesto i dovoljno dugo u setnju (za ovo su ti najpogodnija mesta gde je dozvoljeno setanje pasa bez povodnika). Posle redovnog istrcavanja njemu i relativno mali box koji je kvalitetno odradjen  ( na kvalitetnoj podlozi, sa odvodom za kanalizaciju, kao i sa redovnim i urednim odrzavanjem ) u kome se nalazi kucica napravljena po svim preporukama, predstavlja apartman! Moj najveci pas zivi u posebnom boksu velicine 4x2m u kucici sa izolacijom i vratima od leksana koja se lako otvaraju i zatvaraju, tako da posle duge setnje, njemu ni na kraj pameti nije da se vrti po boxu vec samo razmislja o izlezavanju u kucici ili ispred nje.
16_10_7[1].gif

Jel mozes i meni da posaljes fotografije boxa i kucice sa tim vratima od leksana ako ti ne prestavlja neki problem.

Hvala!

+Quote Post
kiss
post Feb 7 2008, 07:32 PM
Post #12

Domaći

From: Crna Gora-Niksic
Member No.: 3,818

da to bi bilo dobr:)

--------------------

+Quote Post
spartanac
post Feb 26 2010, 09:07 PM
Post #13

Novi član
*

Member No.: 9,228

Imam šarplaninca od 2 i po meseca koji će biti mnogo veliki (do 75 kg, visina oko 70 cm)
Planiram da mu napravim boks. Šta mislite, koje dimenzije boksa treba da budu?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 30th August 2014 - 07:11 AM