IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Predstavljamo: Felinološko Društvo Srbije, FDS
Felinološko Druš...
post Nov 16 2007, 03:35 PM
Post #1

Junior
**

Group: Član
Member No.: 4,541

SAOPŠTENJE

Imamo čast da obavestimo sve ljubitelje, vlasnike i odgajivače mačaka da su individualni članovi međunarodnog društva FIFe odlučili da se ubuduće okupljaju u Felinološkom društvu Srbije (FDS).

Smatramo da je logično da nacionalni član međunarodne organizacije nosi naziv države, a ne regije ili grada.

Ovim putem želimo da obavestimo sve ljude dobre volje da su najviši akti koje članovi cenjene međunarodne organizacije FIFe moraju poštovati Statut i Pravilnici FIFe, sa kojim moraju biti usklađena i sva normativna akta našeg nacionalnog društva, kao što i svi individualni članovi moraju poštovati ova pravila.

Prema tome, oni koji su osnivali društva van FIFe člana, kao i oni koji su aktivno zauzeli funkcije u društvima izvan FIFe, ne mogu biti individualni članovi FIFe kluba (Statut FIFe).

Takođe, oni koji su se bavili uzgojem mačaka van FIFe ne mogu biti članovi nacionalnog kluba koji je u FIFe (Statut i Uzgojni pravilnik FIFe).
Oni koji su svojim postupcima lične sukobe preneli van granica naše države su osim povrede Statuta FIFe i nacionalnog člana FIFe rušili ugled ne samo odgajivača i ljubitelja mačaka iz Srbije, već i naše države, te se ne mogu smatrati članovima društva. Svi koji su svojim postupcima, onemogućili poslovanje društva takođe nisu članovi našeg društva, te se ne mogu smatrati skupštinom društva.

Svima koji su objavili da žele da svoja iskustva iz felinologije iznose u društvima izvan FIFe, kao što su TICA, CFA, itd., želimo puno uspeha.

Predsedništvo FDS-a
Go to the top of the page

+Quote Post
goly shok
post Nov 16 2007, 05:26 PM
Post #2

Redovni član

From: sve manje Temisvar, sve vise Pancevo, ponekad Porec i Brno
Member No.: 162

http://www.fifeweb.org/wp/news/nws_intro.html

Change of Name of the FIFe Member in Serbia

The Board of FIFe has been officially informed by its Serbian Member that they have decided to change their name from "Felinološko Društvo Beograd - FDB" to Felinološko Društvo Srbije - FDS.

The reasons are the changes that Serbia has had to its proper country name over the past years and the fact that the Serbian Federation has several clubs located outside of Belgrade, which do not wish to have the name "Belgrade" attached to them.

Based on this the Board of FIFe has decided that as of the 11th October 2007 the FIFe Member in Serbia is to be officially known as: Felinološko Društvo Srbije - FDS

This change will be implemented on the printed FIFe Members List as well as on the Members page of this Website, where also the new FDS logo will be placed.

FIFe je obavestena o navodnoj promeni imena, kad ono... osnovano novo drustvo (ako je verovati Ministarstvu).

A mozda Ministarstvo laze....

A mozda i FIFe laze...
Mozda FIFe zna pravu istinu, to jest da je FDS novo osnovano drustvo, a ne novo ime za stari FDB ... pa onda FIFe na svom sajtu laze o tome kako je FDB promenio ime.

Mada sam ja sklona da verujem da Ministarstvo ne laze. Ne verujem ni da FIFe laze, ali verujem da je dobila lazne informacije.

Bilo bi lepo da navedete i ostala imena clanova Predsednistva novog drustva, da zainteresovani znaju ko to predstavlja FIFe u Srbiji i sa kime ce eventualno biti kolege u klubu. Za ruzicu i Misu znamo, podpisali su se u temi o FDB, ali ovo je sad nova tema, jer je novo i drustvo.

P.S. Stvarno, ko laze? Ministarstvo i FIFe ili FDS?

--------------------
Great minds discuss ideas,
average minds discuss events,
small minds discuss people.

+Quote Post
MFSara
post Nov 16 2007, 06:01 PM
Post #3

Domaći

Group: Saradnik
From: Novi Beograd
Member No.: 1,354

Ako mislite da budete dosledni ovoga što ovde piše ,onda morata prvo poizbacivati sve vas jer vi ste bili u rukovodstvu FDB kad su nastali ti problemi,oko neplaćanja članarine i takse za izložbe Fife i dugovanjima,zbog kojih je sve otišlo ,kako vi kažete van granica zemlje.
Na godišnjoj skupšzini ja lično sam vam uputila ozbiljne kritike zbog toga ,ali vi ste bili u većini i imali ste puno papirića u rukama ,čime ste navodno zastupali druge članove,i uvek ste bili u većini.
Sad odjednom nalazite primedbe da je neko loše predstavljao zemlju. A ko je to? Što ne napišete imena tih pa da svi znamo ko to ne može biti član FDS.

U naše vreme sve obaveze su ispunjavane na vreme.

Jedino što nismo uspeli da ispoštujemo je to što nismo imali mogućnost da financiramo slanje delegata na Generalnu skupštinu FIFe što nam je Fife zamerila,ali smo svake godine nekog ovlastili da zastupa naše ime i interese.
Kad smo konačno uspeli da obezbedimo novac da naš član ode na Generalnu skupštinu,nije mogao dobiti vizu jer je tad bilo ratno stanje u zemlji.
Koji je vaš doprinos predstavljanja zemlje???pa vas je FIFe tako leteći prihvatila ???

--------------------

+Quote Post
MFSara
post Nov 17 2007, 09:30 PM
Post #4

Domaći

Group: Saradnik
From: Novi Beograd
Member No.: 1,354

Da malo pojasnimo stvari.
Raspitajte se kod Martine Delta Pelegrino ,kako to da je ona svoju odgaivačnicu registrovala u FIFe i CF.Kakako to da je nisu izbacili iz Hravtskog društva ,nego se ponose njome.
Pitajte Notu kako to da ima registrovanu odgaivačnicu u FIFe i CFA a tek posle toga je postala član slovenačkog društva.Slovenci se ponose njenim doprinosom njihovoj Felinologiji.Obe su nam blizu i sa njima komuniciramo na forumu.
Pitajte Karl Prajsa,Alvu Uddin,Satu Hamalainen,Bertu Nemcova,Gianfranca Mantovani ,Eric Reijers.Kako to da ih FIFe nije izbacila kad su članovi CFA,Ima ih još.Neki su sudije u FIFe i TICA i CFA.(dve i tri asocijacvije)
Kako su ove osobe mogle biti na tako visokim funkcijama kao što je Generalni sekretarFIFe(E.Reijers) i predsednik FIFe(A.Uddin).

--------------------

+Quote Post
crnamrlja
post Nov 18 2007, 03:22 PM
Post #5

Gazda :)

Group: Admin
From: Beograd
Member No.: 5

i dalje cekamo razjasnjenje od novoregistrovanog clana FDS

--------------------

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Nov 19 2007, 12:02 PM
Post #6

Junior
**

Članovi FDS-a su bili na izložbi mačaka u Sofiji. Naše MACE su bile veoma dobro ocenjene i možemo smatrati da su postigle veliki uspeh. Izveštaj sa izložbe ćemo objaviti u sledećih nekoliko dana.

Ovom prilikom molimo da se imena ne pominju u našoj temi kao i da se posetioci drže teme. Pošto naši članovi smatraju da je potrebno razjasniti neke delove saopštenja onda ćemo probati da to i učinimo.

Prema statutu FIFe, svaki član mora sve svoje mačiće, osim domaće mačke i munchkin-a da registruje u svom FIFe klubu. U Srbiji postoje ljudi koji nisu želeli da registruju mačiće u FIFe klubu (što je prekršaj), nezavisno od statusa, ali i ljudi koji su mislili da to čine, ali su dobili nevalidne rodovnike sa FIFe logom (odluka FIFe Board-a). Ne želimo da na bilo koji način ugrozimo mačke pa ćemo svaki slučaj pojedinačno razmatrati u skladu sa Statutom, Uzgojnim i Registracionim pravilnikom, uz konsultaciju sa FIFe. Nadamo se da ćemo svakom zainteresovanom licu koje poštuje pravilnike i odluke međunarodne asocijacije čiji smo mi član, moći da pomognemo.

Predsedništvo FDS-a

+Quote Post
crnamrlja
post Nov 20 2007, 07:54 AM
Post #7

ovo je tema o FDS a ne o izlozbi macaka u Sofiji pa vas molim da fotografije i rezultate postavljate u postojecu temu o toj izlozbi

svi komentari i fotografije sa izlozbe u Sofiji su prebaceni u tu temu

--------------------

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Nov 21 2007, 09:10 AM
Post #8

Junior
**

Svim MACAMA koje su bile u Sofiji čestitamo na uspehu. Njihovim vlasnicima želimo da nastave sa uspešnim radom.

Predsedništvo FDS-a

kontakt telefon (sekretar) 062 303164

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Nov 21 2007, 10:50 AM
Post #9

Junior
**

Stvarno sam zabezeknuta cinjenicom da ste bez konsultacija promenili podnaslov nase teme. Tema je imala naziv: FDS: zdravlje, uzgoj i izlozbe macaka. Ukoliko ste smatrali da Vama naziv ne odgovara mogli ste nas uputiti da smislimo neki drugi.
Naslov koji ste Vi dali nasoj temi apsolutno ne odgovara situaciji. Clanovi FDS-a su individualni clanovi FIFe, koja je medjunarodna organizacija ima tradiciju u ovim prostorima. Dobar broj clanova je radio na razvoju felinologije i utemeljivanju FIFe kluba kod nas. U ovom momentu, nekonfrontirani individualni FIFe clanovi, koji su se trudili da sacuvaju status naseg uzgoja van granica nase zemlje su se ujedinili oko imena FDS. Naravno sa svim pravnim posledicama koje ovaj cin nosi u zamlji, ali su svojim radom uspeli da sacuvaju medjunarodni status nase felinologije u FIFe.
Mi ne nameravamo da ucestvujemo u raspravama ko je, kada, kako i sta ucinio i time ugrozio ne samo domaci uzgoj macaka nego i status naseg uzgoja u medjunarodnoj asocijaciji, (koji smo samo zahvaljujuci smirenom ponasanju i velikom trudu uz mnogo postovanja i onih ljudi koji nisu uz nas sacuvali) pa nismo ni zeleli da se bavimo objasnjenjima, posto mislimo da su macke prevashodni izvor naseg interesovanja. Sigurni smo da ce svi oni koji imaju predrasude o nasem odnosu prema mackama, odgajivacima i ljubiteljima macaka sa vremenom prihvatiti nas status.
Molim Vas da Ponovo promenite naziv nase teme posto smo mi duzni da se bavimo pre svega uzgojem po pravilima koja su usaglasena na medjunarodnom nivou, zdravljem macaka sa posebnim osvrtom na selekciju i odabir zdravih macaka, zastitom dobrobiti divljih, nepedigriranih i rasnih macaka i to uspesno radimo kao veterinari, odgajivaci i ljubitelji macaka. U nasoj temi zelimo da objavimo podatke o naslednim bolestima, metodama gajenja koje suzbijaju ovu pojavu, najnovijim istrazivanjima na ovu temu i obavezama koje imaju odgajivaci kada je u pitanju zdravlje macaka i njihovog potomstva, kao sto zelimo i da uveselimo auditorijum uspehom nasih macaka van granica nase zemlje, na izlozbama. Mi cemo Vama, kao uredniku uvek dostavljati prosirene izvestaje sa izlozbi, ukoliko to zelite da objavite i na nekom drugom mestu.
Srdacni pozdravi
Predsednik FDS

+Quote Post
Nikolato
post Nov 21 2007, 12:36 PM
Post #10

Nikolato Persians

Member No.: 1,899

HVALA thumbsup.gif
Bitno je da se radi i ide napred. Jak uzgojni pravilnik, pre svega, rezultirao je da imamo najveci uspeh na medjunarodnoj izlozbi sa ZDRAVIM mackama.
Drago mi je da sam tu gde jesam icon_hippi.gif

--------------------
user posted image

+Quote Post
crnamrlja
post Nov 21 2007, 01:24 PM
Post #11

ja nisam bas zabezeknut [ne volim teatralne izraze msn-wink.gif ] ali zacudjen jesam

kako to da vi koji tako lepo i pismeno pisete ne vidite da na forumu postoje odvojene sobe o rasama macaka, o zdravlju macaka, o ponasanju macaka itd.

ukratko, nadam se da razumete da u ovoj jednoj temi ne mogu biti sve stvari koje ste nabrojali

uspeh domacih felinologa nije uspeh nijedne organizacije [pa ni vase] vec pre svega pojedinih ljudi odgajivaca i njihovog velikog znanja i truda koji su ulozili u svoje ljubimce

dobrodosli ste na forum ali morate razumeti da ovde postoje neka pravila koja su uskladjena pre svega sa logikom i molim vas da ih postujete

na taj nacin cete olaksati pronalazenje informacija i onim clanovima i posetiocima koji se ovde nadju po prvi put

pozdrav
goran catic

--------------------

+Quote Post
Marina10
post Nov 22 2007, 04:21 AM
Post #12

Domaći

From: Montreal
Member No.: 2,048

Pozdrav, ja za nekoga iz FDS imam pitanje.
Ja nisam upoznata sa pravilnikom ali me zanima da li ce postojati neki "mehanizam" da se kontrolisu
uzgajivaci da za program uzgoja biraju samo testirane i genetski zdrave macke. Na primer, da li cete usloviti registraciju legla, ako nisu roditelji testirani na genetske bolesti i ako rezultati nisu prihvatljivi za uzgoj da li ce ipak uzgajivac moci da registruje leglo? Da li to neko radi negde ili je to ostavljeno na volju uzgajivacima?
Nadam se da sam bila jasna.

--------------------
Life may not be the party we hoped for ...but while we are here, we might as well dance.

+Quote Post
misha
post Nov 22 2007, 02:11 PM
Post #13

Redovni član

From: Nish
Member No.: 1,362

Draga Marina,

sto se Uzgojnog i registracionog pravilnika FDS-a tice on je jako strog i svaki rodovnik ima svoju tezinu. To znaci da samo zdrave i testirane macke mogu da se ukljuce u uzgoj. Rezultati testova roditelja i predaka se unose u rodovnik. Takodje je obavezno i cipovanje macaka koje su u uzgoju, kao i potvrda veterinara da su macke zdrave, da macor ima oba testisa, da bele macke koje se ukljucuju u uzgoj imaju potvrdu veterinara da nisu gluve... Prilikom kontrole legla prilazu se svi testovi i potvrde, kao i potvrda da su macici primili prvu vakcinu (posto se kontrola legla radi sa 2 meseca, kada macici i treba da prime prvu polivalentnu vakcinu). Odgajivacu je zabranjeno da mace napusti kucu pre 3 meseca starosti (kada i prima revakcinu). Svako nepostovanje ovih pravila se sankcionise. Uzgojni pravilnik je uskladjen sa FIFe Uzgojnim pravilnikom, ali je ipak u nekim stvarima jako iskljuciv i ogranicavajuci, znaci nije flexibilan kao u nekim drugim asocijacijama i drustvima, a bas zbog manipulacija i zloupotreba koje su se desavale u proslosti (u temi o PKD-u imate moju kompletnu pricu, ali malo nadovezivanje, ta osoba je sa jos dosta njih, nasla svoje flexibilno drustvo oops.gif , mozete da zamislite kako sam se ja osecao kada sam video njenu sliku na osnivanju tog drustva mad.gif ).

Sve ovo sto sam sada napisao predstavlja offtopic, posto je naslov teme promenjen. Felinolosko Drustvo Srbije, ima za cilj da se bavi zdravljem macaka, zdravim i kvalitetnim uzgojem, kao i postizanjem dobrih rezultata na izlozbama, a to je i dokazano vec na prvoj izlozbi gde su obe BOB macke, oba dana bile macke FDS-a, i to iz domaceg uzgoja. Tako da su i svi ti ljudi koji su se okupili u FDS-u pronasli i izabrali Drustvo koje ce stajati iza zdravlja i kvaliteta njihovih macaka. Da napomenem da su clanovi Drustva i veterinari, pocevsi od predsednice Ruzice Trailovic, koja uskoro treba da doktorira (geneticar), do vlasnika male Norvezanke FE (i Bobana&Dule su veterinari).

Ja ne znam koja su Vas testiranja konkretno interesovala, jer postoje testiranja koja se odnose samo na odredjenu rasu, zavisno od genetskih bolesti kojima je rasa sklona (npr. za PKD se do 01.6.2008.priznaje i ultrazvucni test roditelja, iako je veliki broj odgajivaca vec uradio DNK testove (na Davis univerzitetu u Kaliforniji i u Gribbles laboratoriji u Australiji) svojih persijskih i egzota macaka... )... Za rasu koju Vi imate a i za NFO od odgajivaca koji je clan FDS-a dobijate na uvid rendgentski snimak na displaziju kukova i laktova.

Sledece sto bi Vas moglo zanimati pitajte, rado cemo Vam odgovoriti u temi o Zdravlju macaka.

Pozdravljam Vas,

Milos Mitic

--------------------
"Ako važe zakoni evolucije,
onda će, s vremenom,
ljudi postati savršeni,
odnosno - evoluiraće u mačke."

+Quote Post
Marina10
post Nov 23 2007, 09:00 AM
Post #14

Domaći

From: Montreal
Member No.: 2,048

Misho,
hvala na odgovoru. Da mislila sam na HCM, PKD i HD.
Ja sam u temi PKD vec napisala sta mislim o reprodukciji netestiranih macaka pa nemam sta da dodam.
Nisam citala ni jedan pravilnik,ali znam da se ovde na primer navelko netestirane macke ukljucuju u uzgoj, zato sam htela da cujem da li cete o tome voditi racuna....

--------------------
Life may not be the party we hoped for ...but while we are here, we might as well dance.

+Quote Post
goly shok
post Nov 25 2007, 12:04 AM
Post #15

Redovni član

From: sve manje Temisvar, sve vise Pancevo, ponekad Porec i Brno
Member No.: 162

QUOTE(misha @ Nov 22 2007, 02:11 PM)
...a to je i dokazano vec na prvoj izlozbi gde su obe BOB macke, oba dana bile macke FDS-a, i to iz domaceg uzgoja. Tako da su i svi ti ljudi koji su se okupili u FDS-u pronasli i izabrali Drustvo koje ce stajati iza zdravlja i kvaliteta njihovih macaka. Da napomenem da su clanovi Drustva i veterinari, pocevsi od predsednice Ruzice Trailovic, koja uskoro treba da doktorira (geneticar), do vlasnika male Norvezanke FE (i Bobana&Dule su veterinari).

Nemojmo preterivati rolleyes.gif

To su ipak macke iz FDB-a.

Kako mi je Bobana rekla, ona je pre odlaska na izlozbu obevestena SAMO o navodnoj promeni imena iz FDB u FDS, da bi tek posle izlozbe bila pozvana da dodje na sutrasnji sastanak i ponese 800 din za "pristupnicu".

Pitam se zasto FDS nije te ljude, cijim se "perjem sada kiti", pozvao na osnivacku skupstinu drustva i predstavio im pravu situaciju, pa bi u slucaju da su se oni u takvim okolnostima zaista okupili oko FDS-a, mogao diciti njihovim rezultima.

Mnogi nazalost jos uvek ne znaju da je FDS novo drustvo, registrovano potpuno nezavisno od FDB-a te da je obavestenje o navodnoj promeni imena, lazno. To ce saznati tek sutra i eventualno ce se tek sutra odluciti da se okupe oko FDS-a.

Njihove macke su rodjene i/ili registrovane u FDB-u (koji jos uvek postoji), te ako se neki klub moze diciti rezultatima, onda je to FDB, a ne FDS. Uzgred budi receno, kao sto je rekao i Crnamrlja, nije to uspeh kluba, vec uspeh odgajivaca, koji, ako su savesni, onda su jednako savesni, bez obzira na to kojeg su kluba clan, jer savest je coveku urodjena, a ako covek nema savesti, onda mu se mozda moze nametnuti disciplina.
Da li mozda FDS misli da ce oni ljudi koji su eventualno bili neodgovorni u FDB-u sada postati odgovorni zato jer FDS ima kruta i nefleksibilna pravila?!

Jos na nesto cu da se osvrnem, jer u prethodnoj poruci pominjes:
QUOTE(misha @ Nov 22 2007, 02:11 PM)
... znaci nije flexibilan kao u nekim drugim asocijacijama i drustvima, a bas zbog manipulacija i zloupotreba koje su se desavale u proslosti (u temi o PKD-u imate moju kompletnu pricu, ali malo nadovezivanje, ta osoba je sa jos dosta njih, nasla svoje flexibilno drustvo  , mozete da zamislite kako sam se ja osecao kada sam video njenu sliku na osnivanju tog drustva  ).

Ovo mi se cini vrlo nekolegijalno, jer ovu temu o FDS-u koristis da bi napravio antireklamu na racun jednog kluba koji verovatno smatras rivalom te mu unapred, na osnovu licnih predrasuda, dajes negativnu ocenu. Necu se upustati u to koliko je tvoja prica u temi o PKD-u istinita (mada bi mogla bi biti, jer slicnih prica ima mnogo), ali je neozbiljno uzeti je za istinitu takva kakva je, jer osoba koju pominjes nije prisutna na forumu i ne moze nam reci nista o tome iz svog ugla.
Nadam se iskreno, da ce ova tvoja primedba, koju sam citirala, biti obrisana (a onda moze biti obrisan i ovaj moj komentar) i da ta mala zloba nece posluziti kao poziv i kao model drugima koji bi na slican nacin mogli iznositi sta oni znaju o odredjenim clanovima FDS-a i o njihovim "stranputicama" iz proslosti.

Ja iskreno smatram da onaj ko se zeli baviti uzgojem, treba registrovati ime odgajivacnice pod kojim ce to ciniti, jer to ga i obavezuje ali mu pruza i mogucnost da se ponosi svojim radom. Zasto bi takvom coveku klub trebao nametati nekakva ogranicenja, kad mu njegova savest vec namece strozije standarde. Uopste ne vidim kako bi neki klub ili bilo ko drugi zeleo bolje za moje macke i odgajivacnicu koja me predstavlja, nego sto ja to sama zelim.

Takodje mislim da covek moze pogresiti, ali ako nista iz toga ne nauci onda je to lose i takvog coveka niko ne zeli u blizini.

Pored toga, mislim da klub treba imati kao osnovni zadatak da pomaze svoje clanove da sticu znanja i dolaze do informacija, a ne da samo smislja kako ce ih kazniti.

Toliko o fleksibilnosti.

Nemam, naravno, nista protiv, ako neko zeli klub sa strogim i nefleksibilnim pravilima, ali imam protiv kada se to pokusa predstaviti kao boljim i time uniziti neki drugi klub, koji okuplja ljude koji imaju drugaciji pristup.

P.S.
Zbog cega jos niko ne objasni zasto je FIFe izvestena o promeni imena, kad se ustvari radi o registraciji novog drustva?
Zasto clanovi FDB-a kao sto smo Milica, Emina, ja ... i drugi, nisu pozvani na osnivacku skupstinu FDS-a niti na sutrasnji sastanak, ako je FDS zamisljen kao naslednik FDB-a?
Verujem da je to zbog toga sto mislite da cete lakse ubediti one pozvane, ali neupucene u ispravnost vasih postupaka, ako mi nismo prisutni?... ali mozda gresim, mozda postoji drugi razlog, opravdan....

--------------------
Great minds discuss ideas,
average minds discuss events,
small minds discuss people.

+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 1st October 2014 - 03:13 PM