IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Predstavljamo: Felinološko Društvo Srbije, FDS
misha
post Nov 25 2007, 03:03 AM
Post #16

Redovni član

Group: Član
From: Nish
Member No.: 1,362

Draga Tanja,

Uopste nemam namere da se raspravljam i ubedjujem sa tobom po forumima, jer pravdaju se samo oni koji su krivi, a ja to nisam. Takodje ne zelim vise da isterujem "mak na konac", niti sa tobom niti sa bilo kim drugim. Vec imam od Gorna Catica zuti karton, jer sam iznosio istinu koja se ne dopada mnogima. Iza svega sto napisem, ja uvek stojim i potpisan sam svojim imenom i prezimenom. Ukoliko mislis da sam slagao i govorio neistinu u temi o PKD-u, pogledaj jos jednom dokumenta koja tamo stoje i koja su proverljiva. U temi o FDS-u, nisam spominjao ni jedno drustvo, niti sam bilo koga imenovao, a to sto si ti u tome pronasla svoje clanove to je tvoj problem. Takodje ne reklamiram FDS niti bilo koje drugo drustvo, jer svako ima prava da bude clan gde mu odgovara. Isto i ne znam da li su "druge osobe" ovde ili ne, sto svakako ne utice na istinu.

Da ne bude zabune, ovo pisem ja licno, jer ja nemam ovlascenja da svoje licne stavove, saznjanja i cinjenice iznosim u ime FDS-a.

Ovo je tema sa nazivom Felinolosko Drustvo Srbije i nemam namere da ovde polemisem, jer ce sve sto je potrebno o FDS-u pisati oni koji su za to i zaduzeni i ovlasceni, kada im svakodnevne obaveze i njihov posao to dozvoljavaju.

Moj zadnji komentar u ovakvim temama, jer od sada cu pistali samo o cvrcima, leptiricima i cveticima....

Ovo bi bilo sve sto imam da napisem u ovoj temi, i u bilo kojoj drugoj vezano za FDB, FS, Drustvo TIKA iz Galibabinca, Drustvo MIKA iz Drajcine bare, Drustvo ZIKA...

Srdačan pozdrav,

Miloš Mitić

--------------------
"Ako važe zakoni evolucije,
onda će, s vremenom,
ljudi postati savršeni,
odnosno - evoluiraće u mačke."
Go to the top of the page

+Quote Post
goly shok
post Nov 25 2007, 06:59 PM
Post #17

Redovni član

From: sve manje Temisvar, sve vise Pancevo, ponekad Porec i Brno
Member No.: 162

QUOTE(misha @ Nov 25 2007, 03:03 AM)
Uopste nemam namere da se raspravljam i ubedjujem sa tobom po forumima, jer pravdaju se samo oni koji su krivi, a ja to nisam. Takodje ne zelim vise da isterujem "mak na konac", niti sa tobom niti sa bilo kim drugim. Vec imam od Gorna Catica zuti karton, jer sam iznosio istinu koja se ne dopada mnogima. Iza svega sto napisem, ja uvek stojim i potpisan sam svojim imenom i prezimenom. Ukoliko mislis da sam slagao i govorio neistinu u temi o PKD-u, pogledaj jos jednom dokumenta koja tamo stoje i koja su proverljiva. U temi o FDS-u, nisam spominjao ni jedno drustvo, niti sam bilo koga imenovao, a to sto si ti u tome pronasla svoje clanove to je tvoj problem. Takodje ne reklamiram FDS niti bilo koje drugo drustvo, jer svako ima prava da bude clan gde mu odgovara. Isto i ne znam da li su "druge osobe" ovde ili ne, sto svakako ne utice na istinu.

Nema zaista potrebe da se raspravljamo, niti ubedjujemo jedan drugog, ali mozemo iznositi svoje misljenje i svoje vidjenje situacije, jer ovaj forum citaju i drugi sem nas dvoje, te mislim da je u redu da se cuju i razlicita misljenja i stavovi, a ne samo uzajamne hvale i hvalisanja. Oni koji citaju, tako mogu dobiti potpuniju sliku.
Sto se tice "zutog kartona" verujem da si ga dobio ne zbog iznosenja istine, nego zbog onog sto si pored te istine napisao, a sto se verovatno ne uklapa u politiku foruma.

Dakle, moja poslednja poruka je bila napisana ne da bih tebe ubedila u nesto, nego da drugima koji citaju skrenem paznju na to da uspesi postignuti na Sofijskoj izlozbi nikako nisu zasluga FDS-a, kao sto si ti predstavio.

A sto se tice PKD-a, buduci da si sve zamerke vec izneo u toj posebnoj temi, podsecanje na to u temi o FDS-u mi se cinilo zloupotrebom, jer da si samo pomenuo PKD, onda bi to bio "off-topic", ali si iskoristio priliku da pomenes kako je "inkriminisana" osoba medju osnivacivama drugog drustva, sto mi se cini zlonamernim.

Kao sto sam vec napisala, smatram da svako moze da pogresi, ali takodje moze svoje neznanje da popravi a svoje greske da ispravi ili (ako nije moguce ispraviti) makar ih vise ne ponovi. Neki od clanova FDS-a takodje imaju "mrlje" u svojoj proslosti i to stariji odgajivaci znaju.
Nadam se da se forum nece pretvoriti u mesto za razresavanje starih racuna, vec da ce se svi ucesnici truditi da diskusije budu konstruktivne (ne optuzujuce i destruktivne), a da ce se novi klubovi truditi da budu sto bolji te da ce se to videti u njihovom radu, a ne da se takmice u tome ko zna vise traceva o clanovima drugih klubova.

"... jer, biti zaista bolji, znaci biti bolji od samoga sebe, a ne biti bolji od onoh koje smatramo losijim."

--------------------
Great minds discuss ideas,
average minds discuss events,
small minds discuss people.

+Quote Post
purrr
post Nov 26 2007, 11:19 AM
Post #18

Junior
**

Member No.: 2,115

QUOTE(cat_killer @ Nov 25 2007, 11:44 PM)
... ali moram da primetim da si pristrasan...nisi ovim ljudima ni cestitao na trudu i radu.

Što jes', jes'.

Što se tiče zajedljivih prepucavanja, stvarno je vreme da se smire strasti. Sve to može i kulturnije da se kaže.
Mada je meni, pre desetak dana, obrisan jedan takav (bezopasan, kulturan) post iz teme o FDB-u. Ni sada ne shvatam, zbog čega? Ako ne postoje pravila za brisanje, forum prestaje da bude forum. Svi ćemo slati sličice, i pisati kako volimo mačke...

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Dec 5 2007, 06:01 PM
Post #19

Junior
**

Member No.: 4,541

FDS želi da obavesti sve svoje članove i druge odgajivače i vlasnike mačaka da je u sklopu obavezne vakcinacije protiv besnila u toku i obeležavanje mačaka mikročipom. Cena obeležavanja i vakcinacije je 100 dinara na teritoriji Republike Srbije. Obeležavanje i vakcinacija se obavlja u ovlašćenim veterinarskim stanicama.

+Quote Post
goly shok
post Dec 6 2007, 12:44 PM
Post #20

Redovni član

From: sve manje Temisvar, sve vise Pancevo, ponekad Porec i Brno
Member No.: 162

Da li je to sad neka novina, sto se tice mikrocipovanja macaka po ceni od 100 din?
Ja sam od nekoliko veterinara dobila informaciju da je dopis u koji su dobili od Ministarstva naglaseno da se po ceni od 100 din mikrocipuju i vakcinisu psi, a macke samo vakcinisu.
To isto pise i na formularu koji veterinari ispunjavaju u 3 primerka i na kome ima dve opcije:
- obelezavanje i vakcinacija pasa
- vakcinacija macaka

Neki veterinari su prvobitno greskom cipovali i macke, iako se ova povlascena cena odnosi samo na vakcinu protiv besnila a ne i na mikrocip za macke.

Meni ovo nije logicno, normalno bi mi bilo da se i macke na isti nacin mikrocipuju kao i psi, pa me zanima o cemu se radi: da li su donete neke izmene pa su i macke dobile pravo na mikrocipovanje (za 100 din), ili je rec ipak o zabuni?

--------------------
Great minds discuss ideas,
average minds discuss events,
small minds discuss people.

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Dec 11 2007, 11:35 AM
Post #21

Junior
**

Proverićemo navode o uputstvu Ministarstva poljoprivrede i pitaćemo za tačno tumačenje. Što se tiče ličnog stava, kao i profesionalnog stava u vezi sa suzbijanjem zaraznih bolesti kao što je besnilo, domaći mesojedi treba da se tretiraju na isti način i po regulativi EU se tretiraju kroz iste pravilnike na isti način, to jest moraju biti obeleženi mikročipom i vakcinisani protiv besnila. Znači ukoliko nije dato posebno tumačenje da se mačke ne smeju obeležavati mikročipovima koje je distribuiralo ministarstvo poljoprivrede (što baš i nije najbolje rešenje i čini mi se da vlasnike mačaka stavlja u neravnopravan položaj sa vlasnicima pasa), onda bi trebalo da se mogu i mačke obeležavati pod istim uslovima. U svakom slučaju, hvala na primedbi, proverićemo navode.

+Quote Post
mari-mari
post Dec 12 2007, 08:10 PM
Post #22

Junior
**

Member No.: 3,549

Jeste tacno da macke moraju biti vakcinisane protiv besnila sto je zakonska obaveza,ali cip po programu koji finansira Ministarstvo odnosi se samo na pse. Macke se takodje vakcinisu po ceni od 100 dinara,ali u tu cenu na zalost nije ukljuceno i cipovanje,danas proverila,jer sam se poradovala da je tako kako ste napisali.
Nazalost mi mackari cemo morati jos da popruicekamo sad.gif

+Quote Post
MFSara
post Dec 12 2007, 08:36 PM
Post #23

Domaći

Group: Saradnik
From: Novi Beograd
Member No.: 1,354

Moram da pojasnim neke nedoumice.
Nemam ništa protiv da se FDS reklamira pišući o svemu što je vezano za mačke.Međutim nije logično da FDS kao društvo piše komentare o zdravlju mačaka,nego to piše osoba medicinski obrazovana za to i šta je problem da to bude potpisano njenim imenom,ako neće da ima svoj nik.Ne odnosi se moja primedba samo na ovu temu ,nego na sve teme o zdravlju ,pisane na isti način pod FDS.
Mogla bih recimo i ja ili bilo ko iz FS da pišemo o sličnim temama na isti način.Smatram da to nije u redu.Uostalom o svemu tome je već puno napisano u raznim temama,pa mi nije jasno da to do sad niste primetili. Nije vrag da ne pročitate makar povod za otvaranje nove teme ,nego idete na zadnju stranicu i dajete svoje mišljenje,kao da niko ništa nije rekao o toj temi.
Normalno je da se na Internetu razmeni iskustvo i da se može puno naučiti od drugih.Međutim nije mi jasno da se odmah reaguje agresijom. Ja ne želim da učestvujem u takvim raspravama.Naravno da ne očekujem da će se svi složiti sa mojim mišljenjem o nekom problemu ali ja uvek stojim iza toga. Ko stoji iza komentara koji su dati u množini ako ne osoba koja je pisala taj komentar.

--------------------

+Quote Post
Luna
post Dec 13 2007, 11:28 PM
Post #24

Junior
**

Member No.: 1,492

Za vakcinaciju i mikrocipovanje postoji ranije otvorena tema i nije tema nekog udruzenja, vec svih nas koji imamo zivotinje. Nije lose cuti korisnu i proverenu informaciju posebno od veterinara, zato nema potrebe da se krije iza nick-a nekog udruzenja.

U stvari nastojite da skrenete sa teme, obilazeci cinjenicu da ste se kod fife lazno predstavili kao nastavljac tradicije FDB koje je "promenio ime" .
Zasto ne odgovorite na postavljena pitanja u vezi sa tim?Mozda i to iritira Saru?!
Luna

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Dec 14 2007, 12:37 PM
Post #25

Junior
**

Ispravka izjave o vakcinaciji i mikročipovanju: cena vakcinacije je 100 dinara. Nije predviđeno merama Ministarstva poljoprivrede da se čipuju i mačke i psi po ceni od 100 dinara. Na žalost, mačke su i ovaj put izostavljene. Tačno je da su veterinari počeli da rade tako što su na podjednak način tretirali i pse i mačke. Ovakav postupak se može samo pohvaliti, ali na žalost brzo su dobili dodatna uputstva da se čipovanje odnosi samo na pse. Ovakva podvojenost u tretmanu nije baš po merama ni vlasnika pasa, ni vlasnika mačaka, zato što se ove životinje po propisima EU svrstavaju u istu grupu: mesojeda, i svi propisi su pozitivni i dizajnirani u cilju suzbijanja i iskorenjavanja besnila.

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Dec 18 2007, 10:55 AM
Post #26

Junior
**

Felinološko društvo Srbije želi da čestita svim svojim članovima izuzetan uspeh na izložbi u Budimpešti.
Posebno čestitamo odgajivačnici Perestroyka na novom Evropa šampionu. Bravo!

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Dec 19 2007, 02:31 PM
Post #27

Junior
**

Felinološko društvo Srbije (FDS) je udruženje građana: odgajivača, ljubitelja i vlasnika rasnih i nerasnih mačaka i ljubitelja divljih mačaka. Osnovni ciljevi društva su zaštita dobrobiti i prava svih mačaka: pedigriranih, nepedigriranih i divljih, promovisanje zdravog uzgoja mačaka u skladu sa principima felinologije i standarda o dobrobiti mačaka, organizacija izložbi mačaka sa ciljem da se promovišu mačke i njihove potrebe kao i podržavanje svih aktivnosti koje vode ka boljem poznavanju i boljoj nezi i zaštiti mačaka uopšte, uključujući i divlje mačke u njihovim staništima.
Felinološko društvo Srbije je član međunarodne asocijacije FIFe (Federation International Felinee) te prihvata sve ciljeve i poštuje sva akta koja propisuje FIFe, a u skladu sa Konvencijom o pravima životinja, Regulativom Evropskog komiteta za zootehniku i preporukama veterinarskih komisija.
Uzgoj u FDS-u je organizovan i poštuje pravilnik FIFe, a naši mačići dobijaju priznate rodovnike FIFe kluba u Srbiji.
Mi smo dužni i želimo da promovišemo sve plemenite ciljeve koje promoviše međunarodno udruženje čiji smo član i to ćemo činiti kroz naše aktivnosti: izložbe, seminare, sastanke, informacije i preko medija. Ukoliko neko želi da se bliže upozna sa aktivnostima i pravilnicima našeg društva može da se obrati na:
fdb.secretary@yahoo.com ili fabelgrade@gmail.com,

Predsednik i sekretar FDS

+Quote Post
coa.
post Dec 19 2007, 11:10 PM
Post #28

Junior
**

Member No.: 1,357

a de je sekretarica u potpisu, ona me zanima ? mad.gif
smile.gif

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Dec 24 2007, 08:03 PM
Post #29

Junior
**

FELINOLOŠKO DRUŠTVO SRBIJE SVOJIM ČLANOVIMA I SVIM LJUBITELJIMA MAČAKA ŽELI SREĆNE I UGODNE BOŽIĆNE I NOVOGODIŠNJE PRAZNIKE.
Attached File(s)
Attached File  cestitkamm.jpg ( 0bytes ) Number of downloads: 0

+Quote Post
Luna
post Dec 26 2007, 01:47 AM
Post #30

Junior
**

Member No.: 1,492

Zar vam je trebalo ovoliko vremena da lepo priznate da ste osnovali novo drustvo i da nemate nista sa FDB, osim sto ste verovatno bivsi njegovi clanovi?
Kad nesto pocne kao obmana, kako moze da se razvije "plemenite ciljeve".
Ipak mislim da je dobro da imate sopstveno drustvo i organizujete ga po vasoj meri. Nek vam je sa srecom rolleyes.gif

+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 18th February 2018 - 02:21 AM