IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Predstavljamo: Felinološko Društvo Srbije, FDS
Felinološko Druš...
post Dec 26 2007, 12:53 PM
Post #31

Junior
**

Group: Član
Member No.: 4,541

Hvala Luni na iskrenim željama za budući rad društva.
Svima koji vole mačke želimo sve najlepše, a njihovim mačkama najbolju moguću negu u Novoj godini

FDS
Go to the top of the page

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Dec 27 2007, 02:22 AM
Post #32

Junior
**

...
Attached File(s)
Attached File  cestitkamm.jpg ( 0bytes ) Number of downloads: 0

+Quote Post
novotarija
post Jan 6 2008, 10:48 PM
Post #33

Domaći

Member No.: 2,995

thumbsup.gif za uspesan rad 16_14_5[1].gif koji ste sebi zacrtali kao glavni cilj !

Nadam se da vas nece iznenaditi moje pojavljivanje na ovoj temi - koliko sam primetila samo su dva vasa clana "svrnula" na nase teme, ali nam je jedan cak bio u gostima, video nase "drušvanjce" 36_22_18.gif 36_22_18.gif i rekao da smo svi lepi 36_22_19.gif , ali me zaintrigirala ova polemika u vezi besplatne vakcinacije i mikrocipovanja mačaka.

Na moju veliku zalost, posle razgovora sa nosiocem projekta za NS ostao mi je gorak ukus u ustima sad.gif jer mi se cini da nase mace, generalno gledano, jos uvek nisu izasle iz "doba inkvizicije" mad.gif !!!

Vakcina protiv besnila zaista kosta samo 100 din. ali se na jednu licnu kartu moze vakcinisati maksimalno dve "persone" - izuzete su iz programa i odgajivacnice i drustva za zastitu zivotinja tj. za njih se jos uvek trazi "resenje". sad.gif sad.gif

Mikrocipovanje se kod nas ne radi, tako da.... oops.gif oops.gif

Zna li neko od vas iz FDS-a kako se ovaj problem moze prebroditi ili nadmudriti trenutno vazece stanje na "terenu" koje nas zaista paralise u radu.

I jos jedno pitanje: kome se mogu od vas obratiti za neku vrstu pomoci koja mi tj. nam je neophodna do kraja ovog meseca?

Puno pozdrava i lepih zelja 16_14_5[1].gif 16_7_205[1].gif za Novu godinu od puno raznoraznih maca 36_33_8.gif 36_22_15.gif 36_22_20.gif 16_1_23.gif

--------------------

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Jan 9 2008, 12:15 PM
Post #34

Junior
**

Hvala na lepim porukama i puno sreće u Novoj godini.
Što se tiče odnosa prema mačkama i njihovim vlasnicima i odgajivačima, sve ste rekli. Mislimo (FDS) da jeste u pitanju neki nesporazum i da bi se pravilnici o vakcinaciji protiv besnila, kao i obeležavanju i evidenciji pasa morali odnositi i na mačke. Pravilnici o držanju pasa i mačaka, minimalni uslovi za odgajivačnice, azile i skloništa treba da su drugačiji. Ako je problem vakcinisati više od dve mačke na istoj adresi ili na isto ime vlasnika onda je situacija jako pogoršana. Mi se sa ovim problemom nismo susreli pošto je bilo ljudi koji su vakcinisali po tri i četiri mačke odjednom. U svakom slučaju, možda bi bilo korisno obratiti se Skupštini Srbije (postoji odbor za poljoprivredu), Ministarstvu poljoprivrede (javna služba za veterinu) i drugim relevantnim institucijama koje donose predloge za promene propisa.
Naravno da u odgajivačnicama mora da postoji više od dve mačke. broj može samo biti limitiran objektivnim faktorima kao što je raspoloživ prostor i finansije (odgoj mačaka je skup hobi). Možda bi bilo korisno kada bi ste poneli sa sobom kod veterinara i potvrdu da imate registrovanu odgajivačnicu mačaka. Ukoliko želite da registrujete odgajivačnicu.
Odgajivači u FDS-u imaju registrovane FIFe odgajivačnice i to nam je jedan od ciljeva rada da obezbedimo ne samo nacionalnu nego i međunarodnu verifikaciju našeg uzgoja, zato i poštujemo pravilnike FIFe, čiji smo član iz Srbije.
Ako Vam treba neka dopunska informacija o načinu na koji mi pokušavamo da radimo možete nam se obratiti na e-mail: fabelgrade@gmail.com
Puno pozdrava
Predsednik i sekretar FDS-a

+Quote Post
istinoljubac
post Jan 9 2008, 05:18 PM
Post #35

Junior
**

Member No.: 4,709

oops.gif ja sad ovde ulecem kao padobranac, ali vidim da se na Zaštita prava životinja [i obaveze vlasnika] uglavnom govori o psima... zasto i FDS i ostala drustva cute?
Meni kao nekom nepristrasnom posmatracu izgleda da su macke (mislim na ove ulicne, ne na vase koje skupljaju priznanja i odrdenje zahvaljujuci svojoj lepoti 36_22_19.gif ) cak mozda i ugrozenije ali su male, nevidljive, pa na njih kao da niko ne obraca paznju.

Da li vi kao clanovi FIFe samo mozete poboljsati stanje samo u vezi onog sto se tice odgajivacnica ili mozete malo pomoci i u vezi napustenih maca koje stradaju na ulicama?

Mace su vam mnogo lepe 36_22_18.gif !!!!!

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Jan 9 2008, 07:09 PM
Post #36

Junior
**

Istini za volju, hvala Istinoljubcu sto ukazuje da društva treba da budu prisutna na temama foruma koja nisu samo nosioci imena društva.
Što se tice FDS-a osim mačaka koje imaju titule i rodovnike mi imamo i mačke koje imaju nagrade iako su "domaćice" i nemaju rodovnike. Tu je već legendarni Kića koji ima dovoljno titula najlepše domaće mačke da bi mogao da bude veliki šampion svetskih razmera, zatim Keka, Timotije i mnoge druge.
Mi smo društvo koje je, osim organizovanog odgoja, posvećeno zaštiti prava i dobrobiti svih mačaka: pedigriranih i nepedigriranih i divljih (ovo je citat iz statuta). Shodno tome interesuje nas i šta se dešava sa domaćim mačkama, sa uličnim i napuštenim mačkama i sa divljim mačkama. Naša zdravstvena komisija, članovi predsedništva i uzgojna komisija pokušavaju da postignu da reaguju na sve teme ovog foruma, ne u svoje lično ime nego radi zaštite mačaka. Ukoliko mi ne postignemo baš sve Vi nam se možete obratiti i na naš mail: fabelgrade@gmail.com. Naravno da nas interesuju i mačke na ulici ali kako mi ne posedujemo azil (želimo da nešto slično ustanovimo ali su sredstva potrebna za ovu aktivnost ogromna) preostaje nam samo da se pojedinačno trudimo da obezbedimo dom za što veći broj mačaka (iznenadili bi se kada bi znali koliko su mačaka udomili članovi društva). Naši članovi koji su veterinari učestvuju u svim pozitivnim akcijama koje mogu da pomognu situaciju. Naravno, videli ste kako smo zdušno reagovali na raspravu o kastraciji i sterilizaciji.
Što se tiče propisa, za inicijativu pred zvaničnim organima je potrebno više potpisa nego što ima članova društva, a stvarno mislimo da ne samo da postoji diskriminacija mačaka i njihovih vlasnika (ovo mi znamo pošto neki od nas drže pse isto kao i mačke) nego i da je neophodno da propisi o obeležavanju i evidentiranju pasa i mačaka, kao i propisi o suzbijanju besnila budu potpuno ujednačeni radi poštovanja pravilnika EU.
Što se tiče propisa, u stanu u Srbiji je moguće držanje dve mačke ili dva psa, osim u slučaju da je u stanu registrovana odgajivačnica, ovo važi i za vlasnike pasa. Po novom pravilniku za Beograd treba da se usvoje standardi iz EU.
Ovaj standard za mačke, u najkraćim crtama izgleda ovako: minimalnih 5 m (kvadratnih) podne površine sa najmanje 180cm visine po mački, ukoliko se mačke drže van prostorija u kojima žive ljudi. Ovaj prostor treba da ima opremljeno mesto za odmor, penjalice i igračke, prostor za pojenje i hranjenje, kutiju sa posipom, mora se redovno čistiti i dezinfikovati. Mačka se mora držati uredno, slobodno od ekto i endoparazita, redovno vakcinisati i negovati i lečiti u slučaju bolesti. Mačka koja nije u priplodu treba da se kastrira odnosno steriliše u cilju zaštite njenog zdravlja i da bi joj se omogućio normalan život bez ponovljenih i nezadovoljenih polnih ciklusa. Mačka koja se ponovljeno maci carskim rezom se mora isključiti iz priploda i sterilisati. Prostor u kome žive mačke mora biti čist isto kao i prostor u kome žive ljudi.
Naš pravilnik o uslovima za držanje mačaka i priplodnih mačaka je veoma detaljan i odnosi se na sve domaće mačke (ovo nema veze sa rodovnicima), a mi ne podržavamo držanje divljih mačaka u zarobljeništvu osim u zoološkim kolekcijama kada se moraju poštovati minimalne potrebe koje su za različite divlje mačke veoma različite.
Puno pozdrava

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Mar 10 2008, 03:09 PM
Post #37

Junior
**

Na izlozbi u Zagrebu, 08. i 09. marta 2008. godine, ucestvovalo je 10 izlagaca FDS-a sa 36 macaka. U jakoj konkurenciji sve nase macke su izuzetno dobro ocenjene: 16 nominacija, 2 X BIS leglo 3-6, BIS leglo 6-10, BIS opp sex, BIS kitten 6-10, BIS kitten 3-6.

Iskrene cestitke svim mackama i njihovim vlasnicima koji su ih predstavili u najlepsem svetlu. thumbsup.gif

Milos Mitic
Sekretar FDS-a

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Mar 31 2008, 01:44 PM
Post #38

Junior
**

Članovi Felinološkog društva Sribje učestvovali su na Medjunarodnoj FIFe izložbi u Sofiji.

Iz FDS-a je učestvovalo 8 izlagača sa 22 mačke. Sve mačke su odlično ocenje, tako da je zaokuženo i dosta titula.

Prvog dana: BIV, 6 NOMINACIJA, BIS III kategorije od 3-6 meseci, BIS II kategorije 3-6, BOB kitten, BIS neuter I i III kategorije.

Drugog dana: BIV, 6 NOMINACIJA, BIS III kategorije od 3-6 meseci, BIS II kategorije 3-6 meseci, BIS neuter I i III kategorije, BOB neuter. I dobili smo još jednog Evropa Championa.

Sve u svemu odličan rezultat. Iskrene čestitke svim učesnicima!

Pozdrav,

Miloš Mitić
Sekretar FDS-a

+Quote Post
Felinološko Druš...
post Apr 7 2008, 03:19 PM
Post #39

Junior
**

Naši članovi su se noćas vratili sa Medjunarodne FIFe izložbe koje je održana u Gyor-u u Madjarskoj. U izuzetno jakoj konkurenciji od preko 250 mačaka iz Austrije, Italije, Slovačke, Češke, Poljske, Hrvatske, Slovenije i Madjarske, gde je sudilo 6 sudija, naše mačke su postigle jako dobre rezultate i zapažene su kao lepo odnegovane i izuzetno dobro pripremljene za izložbu.

Izlagano je 12 mačaka FDS-a (Bon-Bon, Vision of Persia, Perestroyka, Rextasy).
Sve mačke su dobile sertifikate, naročito je zapažena i pohvaljena odlična priprema belog persijanera.

Rezultati :
najlepše leglo izložbe od 3-6 meseci Perestroyka Cattery RUS,
BIV Rextasy Cattery CRX, Best opp. sex,
Vision of Persia NOM,
Bon-Bon 2XCAGCIB.
.

Izuzetno dobri rezultati, za 3 meseca 4 izložbe, odlični rezultati, drugari fenomenalni ste, samo tako nastavite, a ja se nadam da cu ponosno postaviti vaše rezultate već sledeće nedelje. thumbsup.gif

Pozdrav,

Miloš Mitić, Gen. Sekretar FDS-a

+Quote Post
Marina10
post Apr 7 2008, 11:16 PM
Post #40

Domaći

From: Montreal
Member No.: 2,048

Cestitke svima smile.gif

--------------------
Life may not be the party we hoped for ...but while we are here, we might as well dance.

+Quote Post
Delodi
post Apr 8 2008, 07:35 AM
Post #41

Redovni član

Member No.: 1,457

CETITKE!!!! 16_1_23.gif 16_1_23.gif 16_1_23.gif

+Quote Post
sasame
post Apr 8 2008, 07:58 AM
Post #42

Domaći

From: Novi Sad
Member No.: 3,675

Čestitke thumbsup.gif Kod vas je baš dinamično, ali i uspešno thumbsup.gif thumbsup.gif

--------------------
user posted image

+Quote Post
viverina
post Apr 8 2008, 07:37 PM
Post #43

Junior
**

Member No.: 5,504

Cestitke od sveg srca!!!!!!!!!! 36_22_18.gif

+Quote Post
viverina
post Apr 8 2008, 07:38 PM
Post #44

Junior
**

Member No.: 5,504

Cestitke od sveg srca!!!!!!!!!! 36_22_18.gif

+Quote Post
bon-bon
post Apr 8 2008, 08:10 PM
Post #45

Domaći

From: Zemun
Member No.: 2,342

Zahvaljujem se na cestitkama u ime odgajivacnice Perestroyka, Rexstasy, Vision of Persian i Bon-Bon.

--------------------
user posted image

+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 21st February 2018 - 12:42 AM