IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

Reply to this topicStart new topic
> Kupovina Maltezera..., Gde?
cicamic
post Feb 5 2008, 12:26 PM
Post #1

Novi član
*

Group: Član
From: Novi Sad
Member No.: 5,390

Ove godine (od maja meseca pa na dalje) želim da kupim štene maltezera. Treba mi kuče koje će biti kućni ljubimac i neće biti vođeno na izložbe, ali mi treba proveren i siguran odgajivač, jer želim čistokrvnog, zdravog i "sigurnog" psa. Znam za gospođu Nadu, poznatog dobrog odgajivača, ali kučići koji potiču iz njene odgajivačnice su za za mene neodgovarajući, jer su predviđeni za izložbe, imaju vrhunsko poreklo, pa samim tim i veliku cenu. Meni to nije potrebno, jer sam već navela da ja želim kućnog ljubimca samo. Čula sam takođe za gospođu Vlastu iz Beograda, koja bi možda mogla da ponudi ono što meni treba, ali još nisam pronašla njen kontakt telefon ili mail.

Molim Vas da mi pomognete sa svim mogućim informacijama i olakšate mi ovaj, već naporan, postupak traženja ljubimca.

36_22_14.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Danica
post Feb 6 2008, 05:02 PM
Post #2

Redovni član

From: Beograd
Member No.: 1,736

Ako ti nije bitno poreklo psa, tj. ne zelis da ga vodis na izlozbu nego samo za kucnog ljubimca, potrazi po oglasima nekoga ko prodaje stence. Nemoj samo da to bude neki sumnjivi "odgajivac" koji drzi sto raznih patuljastih rasa posto je kod nas ionako tesko naci maltezera cistog porekla, jer ljudi pare sve i svasta. Skoro sam citala u Zovu o nekim ljudima koji su kupili maltezera sa papirima, al je bila veca od svih ostalih na izlozbi i sudije su im rekli da je prerasla i da ima drugaciju teksturu dlake i kad su opet kontaktirali odgajivaca on im je rekao da je pogresio i da je ona u stvari bison i dao im novi rodovnik?! Tako da po meni je najbolje da potrazis nekog ko ima zenku maltezera kao kucnog ljubimca (samo nju) naravno sa papirima (ako ti je bitno da bude bas te rase) i ko prodaje njene stence. Trazi samo i da vidis muzijaka, makar sliku, i da stencima vec budu izvadjeni papiri, a ne da ih dobijes kasnije posto to vrlo cesto bude nikad. A mozes i da kontaktiras tu zenu sto ih odgaja pa da pitas dal mozda neko od potomaka njenih pasa koji nije izlozbeni pas ima stence. Ili jednostavno da te uputi na nekog ko bi mozda imao stene po povoljnijoj ceni. Imaj samo u vidu da je ta pocetna cena za stene najmanji deo novca koji ces dati na psa tokom njegovog zivota. I da ako veca cena znaci da ces dobiti fizicki i psihicki zdravog psa vredi toga, jer ce te samim tim taj pas mnogo manje kostati tokom zivota, posto nece trebati mnogo veterinarske nege. A ako si se za maltezera odlucila zbog toga sto je najpoznatija rasa od tih patuljastih rasa mozda bi vredelo i da bacis pogled po oglasima za udomljavanje napustenih pasa ili mesanaca. Skoro je neko poklanjao patuljastu pudlu sa sve papirima, a mozda se i nadje neki slicni mesanac. U svakom slucaju zelim ti srecu u potrazi za ljubimcem! Pozdrav! icon_hippi.gif

+Quote Post
cicamic
post Feb 6 2008, 07:40 PM
Post #3

Novi član
*

From: Novi Sad
Member No.: 5,390

Hvala puno na odgovoru. Želim isključivo maltezera i pokušaću prvo da dođem do nekog što boljeg primerka po normalnoj ceni (znači, koji nije za izložbe predviđen), a posle ću videti. Valjda će se naći bar neki potomak iz Nadine ili Vlastine odgajivačnice, koji će mi doneti sreću. msn-wink.gif

+Quote Post
kiss
post Feb 7 2008, 11:12 AM
Post #4

Domaći

From: Crna Gora-Niksic
Member No.: 3,818

evo vec da iskoristim da pitam da li je neko cuo za odgajivacnicu kavkaskih ovcara u lazarevcu?Sada ne znam tacno kako se zove ali znam da je drzi gospodin Milan,cije ne znam prezime oops.gif

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 23rd July 2014 - 08:38 AM