IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> BORBE PASA, veliki sam protivnik ovog surovog hobija
Vanja
post Jan 18 2006, 03:13 PM
Post #91

Redovni član

Group: Član
Member No.: 934

Hvala lepo... tongue.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
APBT
post Jan 18 2006, 04:26 PM
Post #92

Novi član
*

Member No.: 1,040

[quote=arnela,Jan 18 2006, 01:53 PM] [/QUOTE]
Prije nego sto bilo koga napadnes i bilo sta takvo kazes, pocni da citas temu od pocetka, jer nisam sigurna da si je pratio od prvog dana!!!

Mi smo ljubitelji zivotinja, a zna se sta se pod tim misli.
A i sam naziv teme puno toga govori, jer se tema ne zove "Borbe pitbul - ova" ili "Krvolocni pitbul - ovi", vec je kratko i jasno "Borbe pasa"!!! [/quote]
Pa da, tema je upravo borbe pasa, a vi govorite o svemu, ali najmanje o borbama pasa!!!
Ako niste znali, bore se i sarplaninci, rotvajleri, nemacki ovcari, kavkaski ovcari, i mnogi drugi, cak su se cesto pokazali jacim u borbama sa pitovima!! Jedan pit bul od 20-tak kilograma nema nikakve sanse osim da junacki pogine protiv sarplaninca, na primer.. Pitovi su kao spartanci, zato su tako popularni!! Oni nisu najjaci, ali ce se boriti do smrti! Ne zato sto ih neko tera na to, vec zato sto oni to vole!! Ne mozes naterati nekog da se bori ako on to ne zeli.. Ako pak, pas zeli da se bori, zasto mu to uskratiti!? Ne tako sto cete pustiti psa na nekog mesanca iz susedstva, vec mu dozvoliti da se bori sa sebi ravnima, naravno, ako on to zeli!!
E, mislim da nije na mestu ubiti psa zato sto je izgubio borbu, ili ga pustiti da iskrvari u ringu... To su najsrcaniji psi, vecina njih ce se boriti do smrti!! Upravo je to ono sto se kod njih ceni, ta hrabrost i srcanost!!
Pa i medju ljudima postoje borci, na primer bokseri, kik bokseri, borci u ultimat fajt mecevima...svi oni prolaze sa manjim ili vecim povredama, neki od njih imaju trajne posledice, neki od njih umru u riingu, neki od posledica.. Niko ne dize prasinu oko toga! Niko njih nije naterao da se bore!!! Oni to rade zato sto to vole, uzivaju u tome, to ih cini srecnim!!! Kazu za boksere da su to najnezniji ljudi i ljubavnici...ne znam za to, pitajte neku devojku koja ima takva iskustva, ali znam da su pitovi najumiljatiji psi s kojima sam se druzio!!!
I ne bore se svi pitovi, velika vecina njih su obicni i odlicni kucni ljubimci!! U pojedinim zemljama imaju jako siroku primenu kao sluzbeni psi! Na testovima sposobnosti sprovedenim u americi pokazali su se kao daleko najsposobniji!! Zato ne generalizujte i ne osudjujte rasu na osnovu glasina... Ti 'pitovi' koji 'ubijaju po ulici' su obicno napustene lutalice ili mesanci sa nekim drugim rasama, ali, to onda nije pit bul!!!
Pozdrav!!!
Attached File(s)
Attached File  1321.jpg ( 0bytes ) Number of downloads: 1

+Quote Post
crnamrlja
post Jan 18 2006, 06:02 PM
Post #93

Gazda :)

Group: Admin
From: Beograd
Member No.: 5

Po svemu sudeci, tebi su borbe pasa sjajna stvar.

Zaista ne vidim sta trazis na ovom forumu.

Uredjivacka politika je takva da se zalazemo za zakonsko kaznjavanje takvih takmicenja.

Cela stvar uopste nije podlozna polemici, makar ne na ovom mestu.

--------------------

+Quote Post
APBT
post Jan 18 2006, 08:16 PM
Post #94

Novi član
*

Member No.: 1,040

QUOTE(crnamrlja @ Jan 18 2006, 05:02 PM)

Uredjivacka politika je takva da se zalazemo za zakonsko kaznjavanje takvih takmicenja.

Ne razumem zasto kazniti i zabraniti borbe pasa ako psi to vole!? Pitaju li se tu psi nesto!? Kako mozete da budete tako surovi da im uskratite jedno od najvecih zadovoljstva??
Tema je "Borbe pasa", ja sam slobodan da dam svoje misljenje!! Ja nisam rekao da su meni borbe pasa "super stvar', ali ako psi to vole, zasto im zabraniti!? Kako bi se osecao neki bokser kad bi mu zabranili da boksuje, ili fudbaler kad bi mu zabranili da igra fudbal!? To je kao da zabranis detetu da se igra!!!
Sve je podlozno polemici, ovo je demokratska zemlja, svako ima pravo na svoje misljenje, a vi bi to da uskratite, 'bar ne na ovom mestu'!! Vi ste totalitarni fasisti!!!!

+Quote Post
crnamrlja
post Jan 18 2006, 08:25 PM
Post #95

Gazda :)

Group: Admin
From: Beograd
Member No.: 5

1. Ovo je privatni forum.

2. Vaya con dios!

--------------------

+Quote Post
natali
post Jan 20 2006, 03:32 AM
Post #96

Junior
**

From: Novi Sad
Member No.: 275

QUOTE(APBT @ Jan 18 2006, 08:16 PM)

Ne razumem zasto kazniti i zabraniti borbe pasa ako psi to vole!? Pitaju li se tu psi nesto!? Kako mozete da budete tako surovi da im uskratite jedno od najvecih zadovoljstva??
Tema je "Borbe pasa", ja sam slobodan da dam svoje misljenje!! Ja nisam rekao da su meni borbe pasa "super stvar', ali ako psi to vole, zasto im zabraniti!? Kako bi se osecao neki bokser kad bi mu zabranili da boksuje, ili fudbaler kad bi mu zabranili da igra fudbal!? To je kao da zabranis detetu da se igra!!!
Sve je podlozno polemici, ovo je demokratska zemlja, svako ima pravo na svoje misljenje, a vi bi to da uskratite, 'bar ne na ovom mestu'!! Vi ste totalitarni fasisti!!!!

Izvini ali ti kao da si sedeo sa pit bulovima za okruglim stolom, i oni su ti se izjasnjavali sta vole, pricali ti o tome kako se dogovore za mesto borbe...I da pozovu svog gazdu da mu saopste, kako im se bas danas bori do smrti sa nekim dostojnim protivnikom, i da podju sa njima da im prave drustvo dok su u ringu?Sreca pa ti vlasnici pit bulova znaju jezik pasa i mogu da udovolje njihovim zeljama.
Sto se tice napada pita na ljude, tacne infirmacije su pokazale da ti napadi na na zalost cesto i na decu poticu upravo od pasa koji imaju vlasnike i nisu upitanju lutalice.Ali po tvom komentaru, ako ti psi vole to da rade treba im dopustiti i tu slobodnu volju. Ne treba biti fasista i uskratiti im to.
Borbe pasa su njihov izbor kada se potuku na ulici kad sretnu drugog psa, kada se potuku dve lutalice, kada brane svoj teren ili mlade a nikako borba u ringu ili necem sklepanom sto lici na ring, oiviceno daskama cisto da se ogradi prostor. E, sad mi tu nije jasno zasto se prostor ogradjuje, jer pas, ako to voli ima pravo i da malo osakati i gricne nekog od gledalaca? Znaci postoji mogucnost cim je napravljena ograda da pas hoce da pobegne jer nece da se bori...ili se posmatraci boje za svoje guze ako pas borac dobije potrebu da napadne i nekog iz publike?! Sad nekako i ta ekipa oko ringa dodje ko fasisticka. Ne mislis?! I tu prestaje da vazi slobodna volja psa? Jel su i to psi ispricali... da vole da se bore u ogradjenom ringu? I zasto ta ekipa junaka posmatraca ne skloni ogradice i ...nek bude kako pas bira!
Znam da ti je mozda bilo dosadno pa si eto malo bacio kosku o borbama, nema veze, ali kada hoces nesto o tome da kazes nemoj na ovaj nacin...tako povrsno o psihologiji psa. Cita se da nemas puno znanja o tome. Ti naravno imas pravo na svoje misljenje, mada ti nije bas i neko. Da bi ga zaokruzio idi i pogledaj neke borbe. Mozda ces imati jos jasniji stav.

+Quote Post
natali
post Jan 20 2006, 03:55 AM
Post #97

Junior
**

From: Novi Sad
Member No.: 275

A ako si prisustvovao borbama, onda si bio od onih junaka iza ogradice...Moji prijatelji iz NS koji imaju sarplaninca su odahnuli jer je od onih koji nece da se bori, hteo je na Jahorinu pa su postujuci njegovu volju otisli tamo, ali je zato komsijin bokser zakazao borbu u ringu sa nekim pitom iz Futoga. Jeste da ga nije nikada video ali ga ovaj pit ipak tolikoooo neeeervira, da ce mu pokazati. Pit se iznervirao pa jedva ceka da odmere snage!!!
( Ne lici na mene da ovako lupetam ali nekako sam bila inspirisana, valda mi dosao trenutak oops.gif )

+Quote Post
Sofi
post Jan 20 2006, 08:23 AM
Post #98

Redovni član

Member No.: 785

QUOTE(natali @ Jan 20 2006, 02:32 AM)
Ne razumem zasto kazniti  i zabraniti borbe pasa ako psi to vole!? Pitaju li se tu psi nesto!? Kako mozete da budete tako surovi da im uskratite jedno od najvecih zadovoljstva??

Ma vole.... Samo se prave !!!

--------------------
********www.drugacijisvet.cjb.net********www.translation.cq.bz

+Quote Post
arnela
post Jan 20 2006, 12:12 PM
Post #99

Redovni član

From: Tuzla
Member No.: 399

Ja se nadam da nam APBT vise nece smetati, jer ovakvi clanovi po mom misljenju su ovdje suvisni!!!

Mi ovdje smo ljubitelji zivotinja!!! thumbsup.gif

Zbog takvih kao sto je APBT i drzava donosi takve zakone, a to je zabrana drzanja tih rasa.
Pa nisu oni jadnici krivi, nije njihova greska sto ih njihove drage gazde pretvore u zvijeri.

Sve se da korigovati!
Pa i moja Astra je pravo monstrumce, jedva ceka neko dijete da na njega trgne i zalaje, ali kada ja dreknem "NE" prolazi pored djeteta kao da tu i nije!!!

Ne treba drzava da donosi zakone o zabrani drzanja kako oni kazu krvolocnih rasa, vec zabraniti ljudima poput APBT da uopste drze pse, jer bi takvi i od pudlice napravili borbenog psa!!!

--------------------
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>Arnela & Astra </span>

<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>Sa psima je život ljepši</span>

+Quote Post
Vanja
post Jan 22 2006, 11:44 PM
Post #100

Redovni član

Member No.: 934

QUOTE(APBT @ Jan 18 2006, 03:26 PM)
Upravo je to ono sto se kod njih ceni, ta hrabrost i srcanost!!

Pa samo fanatici cene psa po srcanosti a ostatak sveta po ljubavi koju nam pruzaju!!!! mad.gif

+Quote Post
racsy
post Jan 23 2006, 02:11 PM
Post #101

Junior
**

From: Kikinda :-(
Member No.: 590

QUOTE(APBT @ Jan 18 2006, 05:19 AM)
[COLOR=red]
Cini mi se da se ova tema polako pretvorila u antipitbul kampanju!!!
Sta vi uopste znate o ovim psima i ko vam daje za pravo da osudite jednu citavu rasu!!!
Pitovi su najvece maze koje postoje, ako ne verujete nabavite jednog pa cete se uveriti!! Verovatno cete onda drugacije i da govorite o njima!!! Ne mozete suditi o necemu sto ne poznajete!!!
Zato ne lupajte gluposti, ispascete smesni!!!

Mislim da smo vec rekli da su gazde krive za ponasanje pitova.

--------------------
Imala sam nekad prijatelja sedam,
šest me je napustilo u zao čas,
ostade mi jedan jedini
i to beše moj pas.

+Quote Post
BuckAsta
post Jan 24 2006, 02:11 PM
Post #102

Junior
**

Member No.: 681

Moj komsija je kupio pita. Radoznala po prirodi odmah sam ga pitala, da li ga je kupio za borbe, nasmejao se, nije mi odgovorio. Budno sam posmatrala sta se desava u komsiskom dvoristu, da koliko mogu reagujem, ako stvar krene naopako, potajno sam psovala okrutnog komsiju, vrlo hladno sam mu se javljala u prolazu....Negde pred Novu Godinu, nazvao me je i rekao da bih dosao na kafu, da ne budem ne ljubazna , nerado sam mu otvorila. Na moj uzas sa sobom je vodio svoga pita Karmu....Uzasnuta sam se postavila izmedju vrata i njega, jer su moje kuce pocele da grebu po vratima, osetivsi miris tudjeg psa. (Moje kuce nisu niti malo miroljubive za druge). Iskolacena od uzasa, cekala sam kad ce mi otkinuti nogu, ruku ili nesta slicno....nista se nije desilo smile.gif. Karma me je miroljubivo njusnula, liznula ruku i veselim okicama, kao da me je molila da bude moj gost. Pustila sam ih unutra, tako veselo je jurnula da se igra sa Flo i Kacenkom, da sam osetila ogromnu kolicinu grize savesti za sve sto sam mislila o mom komsiji. Uz kafu mi je objasnio, da je Karma vaspitana ljubavlju i da odgovara istom. Nije agresivna, nije opasna, cak bleskasto je zivahna i mnogo voli mog Flo.
Ipak, pitam se, sada kada se cesto igraju, nece li joj taj gen jednom navuci mrak na oci... Nije kriva ona, nego oni koji su napravili od njene rase ono za sta vaze danas sad.gif
Opet....krivac je covek sad.gif

--------------------
Dopustite da vam se predstavim, ime mi je Buca i moja najdraža boja je zelena. Ne nosim krzno, jer krzno boli; ne jedem meso, jer životinje su moji prijatelji; ne nosim nakit od slonovače i koralja, jer za ljepotu nije potrebno ubijati; ne odlazim u cirkuse gdje nastupaju životinje, jer okrutnost nije zabava; ne koristim proizvode testirene na životinjama, jer alternativa postoji; ne posjećujem zoološki vrt, jer svatko ima pravo na slobodu...........

+Quote Post
Jasmina Tomic
post Jan 24 2006, 02:27 PM
Post #103

Redovni član

Member No.: 337

Ne razumem zasto kazniti  i zabraniti borbe pasa ako psi to vole!? Pitaju li se tu psi nesto!? Kako mozete da budete tako surovi da im uskratite jedno od najvecih zadovoljstva??

Stvarno covek da ne poveruje sta sve moze cuti. Pa i nasa Djusi voli da jede i da jede i da pukne od prezderavanja i zato sto obozava svoju hranu, da li bi je stvarno i trebalo pustiti da jede dok ne eksplodira? Mislim, kad vec voli? Kako joj zabraniti? Pita li se ona nesto? Odlucila sam da po tom pitanju budem surova i da ja kazem koliko je dosta.

--------------------
Jasmina&Milan Tomic
Born Stubborn English Bulldogs
http://www.stubbornbulldogs.com

+Quote Post
racsy
post Jan 24 2006, 02:52 PM
Post #104

Junior
**

Kod mene je pre 2-3 godine dosao jedan pit-bul. Pretpostavljam da ga je koristio za borbu jer je bio krvav kad je stigao i bio je stvarno jak. U pocetku sam bezala od njega, ali sam kasnije videla da je stvarno dobro kuce i da obozava da se mazi i da se igra. Nije ni na koga rezao, cak ni na pse, kad ga je jedan vucjak napao, on se pre spasavao bezanjem nego fizickom odbranom...sada ga vise nema...mislimo da ga je gazda nasao. mad.gif sad.gif

Cak i pitovi koji su se koristili u borbi mogu da budu dobri. smile.gif

icon_hippi.gif

--------------------
ostade mi jedan jedini
i to beše moj pas.

+Quote Post
racsy
post Jan 24 2006, 03:47 PM
Post #105

Junior
**

Evo jedan razgovor sa Krstarice koji sam vodima sa jednim moronom. (nije ceo razgovor, naravno tongue.gif )

<ja_sam_aca> sto si se tako potpisala
<Bastet> Bast je egipatska boginja macaka, vatre i porodice...cula sam negde da je zastitnica zivotinja (isto kao i ja) smile.gif
<ja_sam_aca> a ovo et
<Bastet> Bast je kao nadimak od Bastet smile.gif
<ja_sam_aca> ok
<Bastet> imas li ti veze sa nekom mitologijom?
<ja_sam_aca> nemam pojma
<Bastet> samo pitam smile.gif
<Bastet> a sa cim imas veze?
<ja_sam_aca> ja volim da prisiljavam neke _ivotinje da se medjusobno biju
<Bastet> ozbiljno ili se zezas?
<Bastet> ocigledno je da pokusavas da me isprovociras
<ja_sam_aca> o_biljno ali ne da se bas pokolju
<Bastet> ako je tako onda si ***** prve klase
<ja_sam_aca> nisam
<Bastet> haha
<Bastet> ne zezaj
<Bastet> PRISILJAVAS nekoga da se bije i kazes da je to OK
<Bastet> zesci mentol, veruj mi
<Bastet> a sada CAO
<ja_sam_aca> samo izazivam ljude sa psima da se njihov kida sa mojim
<Bastet> ides na ignore, SADISTO ********
<ja_sam_aca> tako zaradjujem pare na borbe

--------------------
ostade mi jedan jedini
i to beše moj pas.

+Quote Post

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 16th September 2014 - 08:24 AM