IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

Reply to this topicStart new topic
> Kratka Prica O Spasavanju Zmije Ribarice, + par fotki
crnamrlja
post Aug 2 2009, 11:43 AM
Post #1

Gazda :)

Group: Admin
From: Beograd
Member No.: 5

Pre par dana, pozove me sestra od tetke u 23 uvece dok sam sedeo pred racunarom i radio...

Kaze mi da je tetka popodne oko 17h nasla pred ulaznim vratima [na Zvezdari] zmiju duzu od metar, i naravno preplasila se...
Kako nije htela mene da uzmenirava blink.gif ...pozvala je komsiju koji je sklupcanu zmiju nekim stapom uspeo da ubaci u kesu...

Zatim su tu kesu stavili u jos jednu kesu, i poceli da zovu razne telefone...Zoo vrt, policiju, gradsku skupstinu, Zavod za zastitu prirode Srbije, i jos ko zna koliko drugih telefona, ne bi li dobili informaciju o nekoj sluzbi koja bi eventualno mogla preuzeti zmiju.

Svi pozivi su bili uzaludni, ili se niko nije javljao ili su govorili kako to nije njihova nadleznost.
Od nekog zmijologa je dobijen i sumanuti savet da se zmija stavi u zamrzivac!!!

Ne znajuci i dalje o kojoj se vrsti zmije radi, proslo je tako preko 6 sati, koje je zmija provela vezana u kesi...

Kada sam saznao sta se desilo, seo sam u auto i momentalno otisao na Zvezdaru u strahu da se zivotinja mozda nije ugusila...

Srecom, kesa je bila prilicno velika pa smo, i dalje ne znajuci koja je vrsta u pitanju, prebacili zmiju u veliku kantu za ves sa puno rupica kroz koje moze vazduh da ulazi. Zivotinja je bila izuzetno zivahna, uspravljajuci se u korpi kako bi utvrdila sta se dogadja smile.gif

Nakon fotografisanja, nasa saradnica Katarina [na forumu KatPaws] mi je rekla da je u pitanju ribarica, mocvarna zmija, apsolutno bezopasna za coveka.

Ostavio sam je to vece u garazi u mraku i tisini, i sutradan uvece, kada je prosla vrucina, po mraku odneo u divljinu na Savu, daleko od ljudi i pustio je...

Zmija se ka svom novom stanistu vozila u koferu motora, a kada sam ga otvorio da je pustim, zastala je za delic sekunde da pogleda gde se nalazi a zatim odperjala u grmlje prema vodi...

Kako je odmicala, ucinilo mi se da sam cuo kako me pozvala da svratim na kafu kad sam u prolazu ali mozda je to bio samo sum talasa... jester.gif

the happy end smile.gif

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Svetlana
post Aug 3 2009, 03:02 PM
Post #2

Redovni član

Group: Član
From: Nadalj Vojvodina
Member No.: 1,231

thumbsup.gif

Uradio si pravu stvar.
Svaka čast!

+Quote Post
Milica
post Aug 6 2009, 11:05 PM
Post #3

Redovni član

Member No.: 231

Ovo je fantasticno, bravo !!!

+Quote Post
stetoskop
post Aug 7 2009, 07:11 PM
Post #4

Novi član
*

Member No.: 2,959

Bravo!
I poučno!!!

+Quote Post
KatPaws
post Aug 8 2009, 12:25 PM
Post #5

Domaći

Group: Urednik
From: Novi Sad
Member No.: 389

Svaka cast na akciji! thumbsup.gif

+Quote Post
kiza
post Oct 27 2009, 05:40 PM
Post #6

Junior
**

Member No.: 8,551

Odavno je tema ali hajde da kazem. Da, radi se o ribarici ili neki je jos zovu recna belouska. Natrix tessellata. Naravno potpuno bezopasna vrsta.
Inace sledeci put da znate da u Beogradu nema otrovnica.

Pozz

--------------------
You haven't lived until you have found something worth dying for! - Sea Shepherd
www.helpanimals.org.rs

+Quote Post
crnamrlja
post Mar 12 2012, 10:05 PM
Post #7

Gazda :)

Group: Admin
Member No.: 5

da, tema je stara, a otrovnica naravno nema osim ako nekome ne pobegnu iz terarijuma laugh.gif

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 24th July 2014 - 10:35 PM