IPB

Welcome Guest ( Log In | Register ) · 0 New Messages

Reply to this topicStart new topic
> Drhtavica Kod Psa
Tea&Dule
post Sep 20 2009, 07:32 PM
Post #1

Novi član
*

Group: Član
Member No.: 7,697

Pozdrav postovani Doktore Ćurčin

Nas pas (muzjak Jack Russel terier) u zadnje vreme poceo da drhti, pas niti je maltretiran ili sto vec pa da se plasi i koliko znam psu moze retko da bude hladno, a pogotovo ne u ovo godisnje doba.Najcesce se trese kada legne uvece a i drhti kada je u budnom stanju,ali lezi.Bolestan nije icon_no.gif a pas nije vezan i ima mesta za setnju a i pored toga vodimo u setnju...

Da na pomenem i to da mu jedan od prijatelja i nas "radijator" sto znaci voli veoma da se greje pored radijatora...

Ja znam da tacnu diagnozu ne mozete dati ali me interesuje da li mi mozda mogli reci neku od simptoma.

Unapred hvala Tea & Dule
Go to the top of the page

+Quote Post
Intervet
post Oct 4 2009, 01:57 PM
Post #2

Redovni član

Group: Saradnik
Member No.: 621

Svaka promena u ponasanju je signakl da se neka promena u organizmu odvija. Kao i kod ljudi, gde nase ponasanje zavisi od velikog broja cinilaca, kako spoljnih tako i unutrasnjih, i kod pasa ponasanje je zavisno od uticaja spoljne sredine, i uticaja unutrasnje
( zdravstveno stanje).
Deo koji moze imati uticaja na njegovo ponasanje a Vama je poznat je njegova spoljna sredina. Treba rezimirati dali su se dogodile neke promene u njegovom okruzenju, odlazak ukucana, nove komsije, novi psi u komsiluku, svadja sa drugim zivotinjama iz okruzenja ...Mnogi cinioci mogu imati uticaja na promenu ponasanja, i bez obzira kako Vam neka promena izgledala kao sitnica treba i nju razmotriti.
Ako se utvrdi da nema promene u njegovom okruzenje, treba ga odvesti kod veterinara i uraditi odredjene pretrage koje ce dati odgovor u kakavom je stanju njegov organizam. Ovakav pristup bi trebao da da odgovor zasto se tako ponasa.

Srdacan pozdrav,
Ljubomir Curcin dr vet. med.

--------------------

Tvornicka 44a, Zemun
011 2604 289
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Lo-Fi Version Time is now: 2nd September 2014 - 10:03 AM